Ogłoszenia duszpasterskie – V Niedziela Wielkiego Postu, 26 marca 2023 r.

 1. Rozpoczynamy wizytację kanoniczną w naszej Parafii, którą przeprowadzi ks. Biskup Ordynariusz Krzysztof Włodarczyk. Dzisiaj wygłosi On kazania na wszystkich Mszach św. z wyjątkiem Mszy św. o 7.30. Uroczyste powitanie na Mszy św. Wizytacyjnej o godz. 10.30. W programie wizytacji m.in. spotkanie ze służbą liturgiczną, wspólnotami i osobami szczególnie zaangażowanymi w życie Parafii, odwiedziny chorych oraz wizyta w szkole i na naszym cmentarzu. Wizytacja zakończy się Mszą św. z udzieleniem Sakramentu Bierzmowania jutro, o godz. 18.00. Szczegółowy program zamieszczony jest w gablotach i na stronie internetowej.
 2. W związku z wizytacją jutro biura parafialne i cmentarne będą nieczynne.
 3. Wczoraj przybyły do nas relikwie bł. Carlo Acutisa, które pozostaną do 1 kwietnia. Dokładny program wydarzeń związanych z peregrynacją zamieszczony jest na stronie internetowej i w gablotach.
 4. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy pasyjny okres Wielkiego Postu – krzyże w kościele pozostają zasłonięte aż do Wielkiego Piątku. Zwyczaj ten ma podkreślić wyniszczenie Chrystusa i zmierza do tego, aby obraz Jezusa Ukrzyżowanego mocniej zapadł w ludzkich sercach.
 5. Nabożeństwa wielkopostne: w piątki Droga Krzyżowa dla dorosłych i młodzieży po Mszy św. o godz. 7.30 oraz po Mszy św. o godz. 18.00 a dla dzieci o godz. 17.15. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w dzisiaj o godz. 15.30 a w Niedzielę Palmową o godz. 16.00. Od najbliższej środy do Wielkiej Środy, w dni powszednie, Spowiedź św. od godz. 17.00 – prosimy nie odkładać Spowiedzi na ostatnią chwilę.
 6. Dzisiaj kończy się przedświąteczna zbiórka darów w ramach akcji „Serce dla potrzebujących”. Przy wyjściach z kościoła wystawione są jeszcze kosze, do których można składać trwałą żywność (mąka, kasza, makarony, konserwy, olej czy słodycze itp.) dla potrzebujących wsparcia rodzin oraz osób samotnych z naszej parafii, dla których zostaną przygotowane paczki. Bardzo prosimy o zgłaszanie tych osób i rodzin w Biurze Parafialnym oraz w zakrystii. Chętnych do rozwożenia przygotowanych paczek – kierowców z samochodami i wolontariuszy – zapraszamy w sobotę, 1 kwietnia, na godz. 10.00. Zgłoszenia w Biurze Parafialnym.
 7. W czwartek zapraszamy na modlitwę o uzdrowienie duszy i ciała za wstawiennictwem św. Gemmy i bł. Carlo Acutisa na godz. 18.00.
 8. W I sobotę miesiąca o godz. 7.30 Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi, po niej nabożeństwo pierwszosobotnie, po którym z naszego kościoła do Katedry wyruszy Męski Różaniec prowadzony przez Wojowników Maryi. Od godz. 8.00 księża odwiedzą chorych z posługą sakramentalną.
 9. Zapraszamy na diecezjalne obchody 18 rocznicy śmierci św. Jana Pawła II w dniach 1 – 2 kwietnia. Szczegółowy program na plakacie i na stronie internetowej.
 10. Za tydzień, w Niedzielę Palmową, podczas wszystkich Mszy św. pobłogosławione zostaną palmy. Suma rozpocznie się uroczysta procesją z palmami oraz zostanie odśpiewany Opis Męki Pańskiej.
 11. W Niedzielę Palmową zapraszamy na Misterium Męki Pańskiej zatytułowane W imię Pana do Fordońskiej Doliny Śmierci, na godz. 16.00 i 20.00.
 12. Paschaliki na stół wielkanocny można nabyć w zakrystii w cenie 15 zł (duży) i 6 zł. (mały).
 13. Zapraszamy na parafialną pielgrzymkę z okazji 45 rocznicy wyboru św. Jana Pawła II na Stolicę Piotrową do grobu Papieża Polaka w terminie od 18 do 27 października. W programie min. Rzym, Asyż, Pompeje, San Giovanni Rotondo, Neapol, Loreto i Padwa. Szczegóły i zapisy w Biurze Parafialnym.
 14. Już dzisiaj zapraszamy dzieci na wypoczynek wakacyjny nad Jezioro Charzykowskie w terminie od 1 do 8 lipca. Szczegóły i zapisy w Biurze Parafialnym.
 15. Informujemy, że w Biurze Parafialnym można nabyć książki religijne a także kawę i herbatę – przez co można wspomóc cele charytatywne naszej Parafii.
 16. W miniony piątek wszedł na ekrany kin film „Święty” oparty na historii kradzieży rzeźby św. Wojciecha z Katedry Gnieźnieńskiej w latach 80. Bydgoski Klub Frondy zaprasza na pokaz 13 kwietnia, o godz. 18.30 w kinie Helios. Bilety w cenie 16 zł, zapisy w zakrystii.
 17. Polecamy lekturę prasy katolickiej, szczególnie najnowszy numer „Przewodnika Katolickiego” z dodatkiem 5 minut z Bogiem na kwiecień.
 18. W ubiegłym tygodniu odszedł do wieczności z naszej Wspólnoty Parafialnej:
† Piotr Holz, lat 53; Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…