Msza św. w intencji pokoju duszy dla śp. Andrzeja Szwalbego

W sobotni wieczór, 18 marca br. w naszej parafialnej świątyni miała miejsce niezwykła uroczystość. Mszy św. w intencji pokoju duszy dla śp. Andrzeja Szwalbego, w roku setnej rocznicy urodzin, przewodniczył ks. biskup Krzysztof Włodarczyk. Podkreślił on rolę jaką odegrał dla naszego miasta i okolic ten niezwykły człowiek kultury, wizjoner, działacz społeczny ale przede wszystkim organizator życia muzycznego w naszym mieście. Andrzej Szwalbe – Honorowy Obywatel Bydgoszczy (bydgoszczanin z wyboru) – nasz parafianin. Człowiek, który we wszystkich swoich działaniach na pierwszym miejscu stawiał triadę: dobra, prawdy i piękna i nimi – nierozerwalnymi – kierował się w życiu. Jako że Msza św. sprawowana była 18 dnia miesiąca, w sposób szczególny towarzyszyły nam relikwie św. Jana Pawła II. A jedna z naszych parafianek, pani Barbara Wilczyńska dokonała uroczystego przekazania darów wotywnych w podziękowaniu za otrzymane łaski dla siebie i rodzeństwa za wstawiennictwem świętego. Były to korale bursztynowe i muszle. Uroczystej liturgii towarzyszyła niezwykła oprawa muzyczna w wykonaniu Paderewski Quartet z Filharmonii Pomorskiej im. Ignacego Jana Paderewskiego, Chóru Kameralnego Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego i Zespołu Wokalnego Wydziału Wokalnego Państwowego Zespołu Szkół Muzycznych im. Artura Rubinsteina. Na zaproszenie ks. Krzysztofa, po Mszy św. udaliśmy się na poczęstunek do Domu Parafialnego. Na stole nie mogło zabraknąć ulubionych łakoci Andrzeja Szwalbego, czyli pączków na które nasz parafianin zabierał rodzinę do cukierni po Mszy św. Wśród licznie przybyłych gości była również nie kryjąca swego wzruszenia córka wybitnego bydgoszczanina, pani Krystyna Szwalbe, która podziękowała rodzinnej parafii za tak piękne uczczenie roku poświęconego pamięci jej ojca.