Ogłoszenia Duszpasterskie IV Niedziela Wielkiego Postu 19 marca 2023 r.

 1. Składamy serdeczne podziękowania za przygotowanie liturgiczne i muzyczne wczorajszej Mszy św. sprawowanej w intencji śp. Andrzeja Szwalbego: służbie liturgicznej, wszystkim muzykom biorącym udział w liturgii, prof. Januszowi Staneckiemu za koordynowanie przygotowania muzycznego Mszy św., Państwu Poćwiardowskim oraz wszystkim Parafianom i Gościom zaangażowanym w to przedsięwzięcie.  Na tablicy pod chórem jest specjalna wystawa dedykowana Panu Andrzejowi Szwalbe, przygotowana przez naszą Parafiankę.
 2. Dziękujemy Dyrekcji, wychowawcom i katechetom SP nr 2 za pomoc w przeprowadzeniu rekolekcji wielkopostnych dla dzieci naszej Parafii.
 3. Nabożeństwa wielkopostne: w piątki Droga Krzyżowa dla dorosłych i młodzieży po Mszy św. o godz. 7.30 oraz po Mszy św. o godz. 18.00 a dla dzieci o godz. 17.15. Gorzkie Żale w niedziele o godz. 15.30.
 4. Dzisiaj rozpoczyna się przedświąteczna zbiórka darów w ramach akcji „Serce dla potrzebujących”, która trwać będzie do przyszłej niedzieli włącznie. Przy wyjściach z kościoła wystawione są kosze, do których można składać trwałą żywność (mąka, kasza, makarony, konserwy, olej czy słodycze itp.) dla potrzebujących wsparcia rodzin oraz osób samotnych z naszej parafii, dla których zostaną przygotowane paczki. Bardzo prosimy o zgłaszanie tych osób i rodzin w Biurze Parafialnym oraz w zakrystii.
 5. Również dzisiaj u sióstr Albertynek, przy głównym wyjściu z kościoła, można nabyć ozdoby wielkanocne i inne pamiątki, z których dochód przeznaczony jest na potrzeby Centrum Pomocy dla osób Ubogich i Bezdomnych w Bydgoszczy.
 6. Jutro obchodzić będziemy przeniesioną z dnia dzisiejszego Uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP. Podczas wieczornej Mszy św. będzie można przyjąć szkaplerz św. Józefa.
 7. W naszej Parafii będziemy gościli relikwie bł. Carlo Acutiusa – od najbliższej soboty do 25 marca.
 8. Także w sobotę, w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, z racji Dnia Świętości Życia będzie możliwość podjęcia duchowej adopcji dziecka poczętego na Mszy św. o godz. 7.30. Również tego dnia otaczamy modlitwą Bp. Krzysztofa Włodarczyka oraz naszą Diecezję z okazji 19 rocznicy jej powstania.
 9. W dniach 26 – 27 marca gościć będziemy w naszej Parafii ks. Biskupa, który przeprowadzi wizytację kanoniczną. W niedzielę, Ksiądz Biskup głosić będzie kazania na wszystkich Mszach św. z wyjątkiem Mszy św. o 7.30. Uroczyste powitanie na Mszy św. Wizytacyjnej o godz. 10.30. W programie wizytacji znajdą się m.in. spotkanie z ministrantami i ich rodzicami, wspólnotami i osobami szczególnie zaangażowanymi w życie Parafii, odwiedziny chorych oraz wizyta w szkole. Wizytacja zakończy się Mszą św. z udzieleniem Sakramentu Bierzmowania w poniedziałek, o godz. 18.00. Szczegółowy program zamieszczony jest w gablotach i na stronie internetowej.
 10. Paschaliki na stół wielkanocny można nabyć w zakrystii w cenie 15 zł (duży) i 6 zł. (mały).
 11. W ubiegłym tygodniu na cele remontowe naszej Parafii zebraliśmy 5 640 zł, a o. Alosza na misje w Kazachstanie zebrał 11 360 zł i 10 eur. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary.
 12. Zapraszamy na parafialną pielgrzymkę z okazji 45 rocznicy wyboru św. Jana Pawła II na Stolicę Piotrową do grobu Papieża Polaka w terminie od 18 do 27 października. W programie min. Rzym, Asyż, Pompeje, San Giovanni Rotondo, Neapol, Loreto i Padwa. Szczegóły i zapisy w Biurze Parafialnym.
 13. Już dzisiaj zapraszamy dzieci na wypoczynek wakacyjny nad Jezioro Charzykowskie w terminie od 1 do 8 lipca. Szczegóły i zapisy w Biurze Parafialnym.
 14. Informujemy, że w Biurze Parafialnym można nabyć książki religijne a także kawę i herbatę – przez co można wspomóc cele charytatywne naszej Parafii.
 15. Przy wyjściu z kościoła można złożyć podpis pod skargą wniesioną do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji w związku z emisją w telewizji TVN24 reportażu szkalującego dobre imię św. Jana Pawła II.
 1. Polecamy lekturę prasy katolickiej, szczególnie najnowszy numer „Przewodnika Katolickiego”.
 1. W ubiegłym tygodniu odeszła do wieczności z naszej Wspólnoty Parafialnej:
† Zofia Bujko, lat 93; Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…