Ogłoszenia Duszpasterskie, III Niedziela Wielkiego Postu, 12 marca 2023 r.

 1. Dziękujemy wszystkim Parafianom i Gościom za liczny udział w tegorocznych Rekolekcjach Wielkopostnych. Szczególne podziękowanie dla tych, którzy włączyli się w ich przeprowadzenie: Służbie liturgicznej, chórowi, zespołom muzycznym, Panom organistom, Panu Kościelnemu oraz naszej parafialnej obsłudze medialnej. Pamiętajmy w naszych modlitwach o ks. Biskupie Andrzeju, a szczególnie o prowadzonych przez niego dziełach powołaniowych. Nauk rekolekcyjnych można wysłuchać na kanale parafialnym na YouTube.
 2. Nabożeństwa wielkopostne: w piątki Droga Krzyżowa dla dorosłych i młodzieży po Mszy św. o godz. 7.30 oraz po Mszy św. o godz. 18.00 a dla dzieci o godz. 17.15. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, które głosi ks. Diakon Albert, w niedziele o godz. 15.30.
 3. Jutro przypada 10 rocznica wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrową. Pamiętajmy w naszych modlitwach o Ojcu Świętym.
 4. Wszystkich członków Duszpasterstwa Kolejarzy oraz wszystkich sympatyków kolei zapraszamy jutro na wieczorną Mszę św. oraz spotkanie.
 5. Także jutro spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św.
 6. We wtorek, wraz z fundacją Eleazar, zapraszamy na wieczorną Mszę św. oraz spotkanie grupy wsparcia psychicznego. Po Mszy św. odprawione zostanie nabożeństwo ku czci św. Michała Archanioła.
 7. Próba dla młodzieży przed Sakramentem Bierzmowania odbędzie się w najbliższy czwartek, po wieczornej Mszy św. Obecność obowiązkowa!
 8. Z racji trwającego Roku Andrzeja Szwalbego, który był naszym Parafianinem, zapraszamy na uroczystą Mszę św. w Jego intencji, którą, w najbliższą sobotę, o godz. 18.00 odprawi ks. Biskup Krzysztof Włodarczyk. Podczas liturgii zabrzmi muzyka w wykonaniu Chóru Kameralnego z Akademii Muzycznej, Zespołu Wokalnego ze Szkoły Muzycznej oraz muzyków z Filharmonii Pomorskiej.
 9. Przedświąteczna zbiórka darów w ramach akcji „Serce dla potrzebujących” trwać będzie od przyszłej niedzieli do niedzieli, 26 marca Przy wyjściach z kościoła wystawione będą kosze, do których można składać trwałą żywność (mąka, kasza, makarony, konserwy, olej czy słodycze itp.) dla potrzebujących wsparcia rodzin oraz osób samotnych z naszej parafii, dla których zostaną przygotowane paczki. Bardzo prosimy o zgłaszanie tych osób i rodzin w Biurze Parafialnym oraz w zakrystii.
 10. Już dzisiaj informujemy, że w dniach 26 – 27 marca gościć będziemy w naszej Parafii Biskupa Krzysztofa Włodarczyka, który przeprowadzi wizytację kanoniczną. W niedzielę, Ksiądz Biskup głosić będzie kazania na wszystkich Mszach św. z wyjątkiem Mszy św. o 7.30. Uroczyste powitanie na Mszy św. Wizytacyjnej o godz. 10.30. W programie wizytacji znajdą się m.in. spotkanie z ministrantami i ich rodzicami, wspólnotami i osobami szczególnie zaangażowanymi w życie Parafii, odwiedziny chorych oraz wizyta w szkole. Wizytacja zakończy się Mszą św. z udzieleniem Sakramentu Bierzmowania w poniedziałek, o godz. 18.00. Szczegółowy program zamieszczony jest w gablotach i na stronie internetowej.
 11. Paschaliki na stół wielkanocny można nabyć w zakrystii w cenie 15 zł (duży) i 6 zł. (mały).
 12. Zapraszamy na parafialną pielgrzymkę z okazji 45 rocznicy wyboru św. Jana Pawła II na Stolicę Piotrową do grobu Papieża Polaka w terminie od 18 do 27 października. W programie min. Rzym, Asyż, Pompeje, San Giovanni Rotondo, Neapol, Loreto i Padwa. Szczegóły i zapisy w Biurze Parafialnym.
 13. Już dzisiaj zapraszamy dzieci na wypoczynek wakacyjny nad Jezioro Charzykowskie w terminie od 1 do 8 lipca. Szczegóły i zapisy w Biurze Parafialnym.
 14. Informujemy, że w Biurze Parafialnym można nabyć książki religijne a także kawę i herbatę – przez co można wspomóc cele charytatywne naszej Parafii.
 15. Stowarzyszenie „Alwernia”, działające przy ul. Dworcowej 87, będzie prowadzić grupę wsparcia dla kobiet doświadczających przemocy w rodzinie. Pierwsze spotkanie 30 marca, o godz. 17.30. Szczegóły na plakacie.
 16. Polecamy lekturę prasy katolickiej, szczególnie najnowszy numer „Przewodnika Katolickiego”.
 17. W ubiegłym tygodniu odeszły do wieczności z naszej Wspólnoty Parafialnej:
† Barbara Piękoś, lat 67; † Cecylia Jankowska, lat 91; † Ewa Engler, lat 69; Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…