Ogłoszenia Duszpasterskie, II Niedziela Wielkiego Postu, 5 marca 2023 r.

 1. Dzisiaj rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne pod hasłem „Chcę pod Krzyżem stać przy Tobie” – które trwać będą  do najbliższej środy, 8 marca. Nauki rekolekcyjne głosi ks. Biskup Andrzej Przybylski z Częstochowy, którego serdecznie witamy w naszej wspólnocie parafialnej. Nauki głoszone są dzisiaj podczas wszystkich Mszy św. a w dni powszednie podczas Mszy św. o  godz. 8.30 oraz 19.00 (nie będzie Mszy św. o godz. 18.00) a dla środowisk akademickich, nauczycielskich, medycznych, inżynierskich i twórczych specjalna konferencja o godz. 20.00. W środę, na zakończenie rekolekcji przybędzie do nas ks. Biskup Krzysztof Włodarczyk. Od poniedziałku do środy, od godz. 18.00 będzie możliwość przystąpienia do Spowiedzi św.
 2. Nabożeństwa wielkopostne: w piątki Droga Krzyżowa dla dorosłych i młodzieży po Mszy św. o godz. 7.30 oraz po Mszy św. o godz. 18.00 a dla dzieci o godz. 17.15. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, które wygłosi ks. Diakon Albert, w niedziele o godz. 15.30.
 3. Dzisiaj odbywa się zbiórka do puszek na Misyjne Dzieła Pomocy Ad gentes, a przedstawiciel Towarzystwa przyjaciół KUL przyjmuje składki i ofiary w pokoju nr 3 w Domu Parafialnym.
 4. Także dzisiaj, jak co roku, Ruch Narodowy organizuje zbiórkę na ekshumację i identyfikację Żołnierzy Wyklętych – po Mszach św. o godz. 9.00, 10.30 i 12.15.
 5. Próba dla młodzieży przed Sakramentem Bierzmowania odbędzie się w najbliższy czwartek, po wieczornej Mszy św. Obecność obowiązkowa!
 6. W związku z rekolekcjami spotkanie Duszpasterstwa Kolejarzy odbędzie się wyjątkowo w przyszły poniedziałek, 13 marca. Także nabożeństwo do św. Michała Archanioła oraz spotkanie grupy wsparcia psychicznego – wyjątkowo we wtorek, 14 marca.
 7. Za tydzień gościć będziemy o. Aloszę Micińskiego z Kazachstanu, który wygłosi Słowo Boże oraz będzie kwestował na cele misyjne w Kazachstanie.
 8. Z racji trwającego Roku Andrzeja Szwalbego, który był naszym Parafianinem, zapraszamy na uroczystą Mszę św. w Jego intencji, którą odprawi ks. Biskup Krzysztof Włodarczyk, w sobotę, 18 marca, o godz. 18.00. Podczas liturgii zabrzmi muzyka w wykonaniu Chóru Kameralnego z Akademii Muzycznej, Zespołu Wokalnego ze Szkoły Muzycznej oraz muzyków z Filharmonii Pomorskiej.
 9. Już dzisiaj informujemy, że w dniach 26 – 27 marca gościć będziemy w naszej Parafii ks. Biskupa Krzysztofa Włodarczyka, który przeprowadzi wizytację kanoniczną. Szczegółowy program podamy za tydzień.
 10. Świetlica dla dzieci, działająca w Domu Parafialnym zaprasza wszystkie dzieci na warsztaty plastyczne „W tajemniczym ogrodzie”, które odbędą się w najbliższą środę oraz piątek od godz. 16.00 do 19.00.
 11. Informujemy, że w Biurze Parafialnym można nabyć książki religijne a także kawę i herbatę – przez co można wspomóc cele charytatywne naszej Parafii.
 12. Bydgoski Klub Frondy zaprasza na pokaz filmu „Opiekun” opowiadający o interwencji św. Józefa w życiu ludzi, który odbędzie się w czwartek, 9 marca, o godz. 18.30 w kinie Helios. Bilety w cenie 16 zł, zapisy w zakrystii.
 13. Katolicka Szkoła Podstawowa zaprasza kandydatów do klas zerowej, pierwszej i czwartej, wraz z rodzicami, na Drzwi otwarte, 11 lub 18 marca, w godzinach 10.00 – 13.00 do siedziby Szkoły przy ul. Nowodworskiej 17.
 14. Polecamy lekturę prasy katolickiej, szczególnie najnowszy numer „Przewodnika Katolickiego”.
 15. W ubiegłym tygodniu odeszły do wieczności z naszej Wspólnoty Parafialnej:
† Barbara Kowalska, lat 76; † Barbara Miler, lat 79; Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…