Ogłoszenia Duszpasterskie – VII Niedziela w ciągu roku, 19 lutego 2023 r.

 1. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w organizację wtorkowego wieczoru dedykowanego św. Walentemu pod hasłem Serca do Serca. Szczególne podziękowania składamy Państwu Poćwiardowskim za ofiarowany tort. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego dnia na naszej stronie internetowej oraz na tablicy pod chórem, na której są także zdjęcia z innych wydarzeń w ostatnim czasie.
 2. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy 56 Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Zachęcamy do podjęcia w czasie nadchodzącego Wielkiego Postu troski o naszą trzeźwość oraz praktyk pokutnych wynagradzających grzech pijaństwa.
 3. Dzisiaj podczas Mszy św. o godz. 12.15 poświęcone zostaną świece dzieciom przygotowującym się do I Komunii św. a po Mszy św. w Domu Parafialnym będzie zdejmowana miara na alby dla dzieci.
 4. Zgodnie z zapowiedzą od jutra rozpoczyna swoją działalność parafialny Klub Seniora – zapraszamy wszystkich Seniorów od godz. 10.00 do 13.00 w poniedziałki i piątki. Szczegóły na naszej stronie internetowej. W minionym tygodniu ruszyła świetlica dla dzieci, do której zapraszamy dzieci od 6 roku życia w środy i piątki od 16.00 do 19.00.
 5. Kończy się karnawał i w Środę Popielcową rozpoczyna się okres Wielkiego Postu. Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem o 6.00 (w klasycznym Rycie Rzymskim) 7.30, 17.00, 18.00, 19.00 i 20.00. Tego dnia wszystkich między 18 a 60 rokiem życia obowiązuje post ścisły (trzy posiłki w ciągu dnia w tym jeden do sytości). Ofiary składane na tacę tradycyjnie przeznaczone będą na potrzeby hospicjów działających w naszej diecezji.
 6. Nabożeństwa wielkopostne: w piątki Droga Krzyżowa dla dorosłych i młodzieży po Mszy św. o godz. 7.30 oraz po Mszy św. o godz. 18.00 a dla dzieci o godz. 17.15. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, które wygłosi ks. Diakon Albert, w niedziele o godz. 15.30.
 7. Rekolekcje wielkopostne pod hasłem „Chcę pod krzyżem stać przy Tobie” – zarówno parafialne jak i dla środowisk inteligenckich, twórczych i akademickich –  przeżywać będziemy od 5 do 8 marca. Nauki rekolekcyjne wygłosi ks. Bp Andrzej Przybylski z Częstochowy. Szczegóły na stronie internetowej oraz na plakatach.
 8. Rekolekcje dla wspólnoty Wiernych Tradycji Łacińskiej i wszystkich chętnych pod hasłem „Uwierzył nadziei, wbrew nadziei”, które odbędą się od przyszłej niedzieli do wtorku będzie głosił ks. Adam.
 9. Wraz z początkiem Wielkiego Postu rozpoczyna się okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej, który trwać będzie do niedzieli Trójcy Świętej.
 10. Na Mszę św. i modlitwę o uzdrowienie przez wstawiennictwo św. Gemmy zapraszamy w czwartek na godz. 18.00.
 11. Także w czwartek odbędzie się próba przed Sakramentem Bierzmowania dla młodzieży klas I szkół ponadpodstawowych. Początek Mszą św. o godz. 18.00, obecność obowiązkowa.
 12. W ubiegłą niedzielę na naprawę uszkodzonego dachu kaplicy cmentarnej zebraliśmy 7 780 zł a na pomoc ofiarom trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii 5 280 zł. Serdecznie dziękujemy za wszystkie ofiary!
 13. Najbliższy piątek, będzie zgodnie z decyzją Konferencji Episkopatu Polski, dniem postu i modlitwy wynagradzającej za grzechy wykorzystywania seksualnego małoletnich.
 14. Bydgoski Klub Frondy zaprasza na pokaz filmu „Opiekun” opowiadający o interwencji św. Józefa w życiu ludzi, który odbędzie się w czwartek, 9 marca, o godz. 18.30 w kinie Helios. Bilety w cenie 16 zł, zapisy w zakrystii.
 15. SP nr 2 z oddziałami sportowymi zaprasza uczniów i rodziców przyszłych klas I na „drzwi otwarte” we wtorek 28 lutego, od 16.30 do 18.00.
 16. Polecamy lekturę prasy katolickiej, szczególnie najnowszy numer „Przewodnika Katolickiego”.