Ogłoszenia Duszpasterskie – VI Niedziela w ciągu roku 12 lutego 2023 r.

 1. Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację XXXI Światowego Dnia Chorych w naszej Parafii. A szczególnie Paniom Beacie, Marzenie i Kamili oraz anonimowym ofiarodawcom i Paniom z grupy charytatywnej, które upiekły ciasto.
 2. W 30 rocznicę ustanowienia przez św. Jana Pawła II Światowego Dnia Chorego zapraszamy dzisiaj na godz. 15.00 do Domu Polskiego na konferencję „Miłość dla cierpiących miarą poziomu cywilizacji”. Szczegóły na plakatach i stronie internetowej.
 3. W poniedziałek, kolejne spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św., które rozpocznie się Mszą św. o godz. 18.00.
 4. Zapraszamy wszystkich pragnących rozpalić swoje serce piękną miłością na wieczór walentynkowy przy Sercu Pana Jezusa pod hasłem Serca do Serca we wtorek, na godz. 18.00. na Mszę św. i uwielbienie oraz spotkanie. Szczególnym Gościem będzie o. Maciej Sierzputowski.
 5. Od tego tygodnia rozpoczyna działalność parafialna świetlica dla dzieci od 6 roku życia, która będzie otwarta w środy i piątki od godz. 16.00 do 18.00. Warunkiem uczestnictwa jest przyniesienie przez dziecko na środowe spotkanie formularza, wypełnionego przez rodziców, który można pobrać z naszej strony internetowej lub w biurze parafialnym.
 6. Spotkanie dla wszystkich kandydatów do Sakramentu Bierzmowania ( z klas VII, VIII oraz ze szkół średnich) odbędzie się w czwartek, 16 lutego o godz. 18.00. Obecność obowiązkowa.
 7. W sobotę, jak w każdy 18 dzień miesiąca, zapraszamy do wspólnej modlitwy ze św. Janem Pawłem II, na godz. 18.00. Będziemy gościli kolejnego Świadka Nadziei – Agnieszkę Więckiewicz, świeckiego misjonarza z Peru.
 8. Poświęcenie świec dzieciom, przygotowującym się do I Komunii św. odbędzie się w przyszłą niedzielę, podczas Mszy św. o godz. 12.15. Po Mszy św. w Domu Parafialnym będzie zdejmowana miara na alby dla dzieci.
 9. Zapraszamy wszystkich do udziału w zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, z której przychód zostanie przeznaczony na cele misyjne. Zbiórka odbędzie się od środy do piątku, w godz. 10.00 – 14.00 w Domu Parafialnym.
 10. Na prośbę ks. Abpa Stanisława Gądeckiego dzisiaj przeprowadzamy zbiórkę do puszek na pomoc ofiarom trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii.
 11. Polecamy lekturę prasy katolickiej, szczególnie najnowszy numer „Przewodnika Katolickiego”.
 12. W minionym tygodniu odeszli do wieczności z naszej wspólnoty Parafialnej:
† Jan Moskal, lat 59; † Ryszard Pepliński, lat 81;   Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…