Ogłoszenia Duszpasterskie – V Niedziela w Ciągu Roku, 5 lutego 2023 r.

 1. Składamy podziękowania wszystkim, którzy tak licznie przybyli i sprawnie dokonali demontażu dekoracji bożonarodzeniowej w naszym kościele. Serdeczne Bóg zapłać!
 2. Jesteśmy na półmetku ferii zimowych. W minionym tygodniu zorganizowaliśmy świetlicę zimową dla dzieci naszej Parafii. Bardzo dziękujemy Paniom: Annie, Marioli, Jagodzie i Justynie za jej pomysłowe i atrakcyjne przeprowadzenie. Tym, którzy jeszcze będą korzystali z drugiego tygodnia ferii życzymy bezpiecznych podróży i udanego wypoczynku dla ducha i ciała.
 3. Msza św. dla Duszpasterstwa Kolejarzy zostanie odprawiona jutro o godz. 18.00. Po Mszy św. zapraszamy na spotkanie do Domu Parafialnego.
 4. We wtorek wraz z fundacją Eleazar zapraszamy grupę wsparcia psychicznego oraz wszystkich chętnych na Mszę św. o godz. 18.00 i spotkanie. Po Mszy św. w kościele zostanie odprawione nabożeństwo ku czci św. Michała Archanioła.
 5. W najbliższą sobotę, 11 lutego, przypada wspomnienie NMP z Lourdes – Światowy Dzień Chorego. W naszym kościele, o godz. 10.30, odprawimy Mszę św. dla wszystkich chorych i cierpiących, podczas której będzie możliwość przyjęcia Sakramentu Chorych a po Mszy św. udzielone zostanie błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem na sposób lurdzki.  Po Eucharystii zapraszamy na poczęstunek do Domu Parafialnego. Serdecznie prosimy aby pomóc osobom chorym w dostaniu się do kościoła na wspólną modlitwę i spotkanie.
 6. W 30 rocznicę ustanowienia przez św. Jana Pawła II Światowego Dnia Chorego zapraszamy na konferencję „Miłość dla cierpiących miarą poziomu cywilizacji” w przyszłą niedzielę, o godz. 15.00 w Domu Polskim. Szczegóły na plakatach i stronie internetowej.
 7. W minionym tygodniu, w wyniku wichury, zwalone drzewo uszkodziło kaplicę na naszym cmentarzu. W związku z tym taca z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na prace remontowe naszej kaplicy.
 8. Dzisiaj odbywa się kwesta do puszek na potrzeby Radia Maryja a przedstawicie Towarzystwa Przyjaciół KUL przyjmuje składki i ofiary w pokoju nr 3 w Domu Parafialnym.
 9. Z racji ferii Msza św. oraz spotkanie dla wszystkich kandydatów do Sakramentu Bierzmowania ( z klas VII, VII oraz ze szkół średnich) odbędzie się wyjątkowo w czwartek, 16 lutego o godz. 18.00.
 10. Wszystkie pary i narzeczonych zapraszamy na katechezę przedmałżeńską pod hasłem „Co i jak, zanim powiesz tak” w dniach 24 – 26 lutego oraz 3 – 5 marca.  Zapisy przez formularz na stronie www.coijak.org.pl
 11. Już dzisiaj zapraszamy wszystkich pragnących rozpalić swoje serce piękną miłością we wtorek, 14 lutego, na wieczór walentynkowy,  przy Sercu Pana Jezusa pod hasłem „Serca do Serca”. Gościem wieczoru będzie o. Maciej Sierzputowski.
 12. Polecamy lekturę prasy katolickiej, szczególnie najnowszy numer „Przewodnika Katolickiego”.
 1. W minionym tygodniu odeszli do wieczności z naszej wspólnoty Parafialnej:
† Zbigniew Kurkowski, lat 65; † Helena Stromecka, lat 72; † Piotr Zasadzki, lat 59; † Zofia Cierajewska, lat 89;   Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…