Ogłoszenia Duszpasterskie, IV Niedziela w Ciągu Roku 29 stycznia 2023 r.

 1. Rozpoczęły się ferie zimowe – wszystkim korzystającym z tego czasu życzymy udanego wypoczynku i regeneracji sił duchowych i fizycznych. W naszej Parafii, w pierwszym tygodniu ferii, organizujemy świetlicę zimową dla dzieci. Na karnawałowy bal przebierańców zapraszamy wszystkie dzieci z rodzinami w sobotę, o godz. 16.00 do Domu Parafialnego – szczegóły na plakatach i stronie internetowej.
 2. W pierwszą środę miesiąca zapraszamy na nabożeństwo ku czci św. Józefa po wieczornej Mszy św.
 3. W czwartek, 2 lutego przeżywać będziemy święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Boskiej Gromnicznej. W tym dniu przynosimy do kościoła gromnice, które zostaną poświęcone w czasie Mszy św. Z racji dnia życia konsekrowanego odbędzie się kwesta do puszek na potrzeby klasztorów klauzurowych w naszej diecezji. Po Mszy św. wieczornej odprawione zostanie pierwszoczwatkowe nabożeństwo o powołania. Po nabożeństwie zapraszamy Parafian do prac przy demontażu świątecznych dekoracji w naszym kościele.
 4. Także w czwartek zapraszamy wszystkich zainteresowanych grą w szachy – bez względu na wiek i umiejętności – na spotkanie o godz. 18.00 w Domu Parafialnym.
 5. W pierwszy piątek miesiąca Spowiedź św. od godz. 17.00, po Mszy św. wieczornej nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Po Nabożeństwie spotkanie Straży Honorowej NSPJ w Domu Parafialnym. W tym dniu, z racji wspomnienia św. Błażeja, po Mszach św. zostanie udzielone tradycyjne błogosławieństwo wszystkim cierpiącym na choroby gardła.
 6. W pierwszą sobotę o godz. 7.30 Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi a po niej nabożeństwo pierwszosobotnie. W tym dniu ks. Adam odwiedzi swoich chorych z posługą sakramentalną, natomiast ks. Marcin do chorych uda się 11 lutego.
 7. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00 odbędzie się nabożeństwo i spotkanie dla wspólnoty Żywego Różańca. W tym dniu odbędzie się kwesta do puszek na potrzeby Radia Maryja.
 8. Z racji ferii Msza św. oraz spotkanie dla wszystkich kandydatów do Sakramentu Bierzmowania ( z klas VII, VII oraz ze szkół średnich) odbędzie się wyjątkowo w czwartek, 16 lutego o godz. 18.00.
 9. Wszystkie pary i narzeczonych zapraszamy na katechezę przedmałżeńską pod hasłem „Co i jak, zanim powiesz tak” w dniach 24 – 26 lutego oraz 3 – 5 marca. Zapisy przez formularz na stronie coijak.org.pl
 10. Wszystkich chorych zapraszamy na parafialne obchody Dnia Chorego, 11 lutego, w sobotę na godz. 10.30. Szczegóły za tydzień.
 11. Już dzisiaj zapraszamy wszystkich pragnących rozpalić swoje serce piękną miłością na wieczór walentynkowy przy Sercu Pana Jezusa pod hasłem „Serca do Serca”. Gościem wieczoru będzie o. Maciej Sierzputowski.
 12. W minionym tygodniu odeszli do wieczności z naszej wspólnoty Parafialnej:
† Miłosz Piękoś, lat 35; † Rafał Karwasz, lat 53; † Józefa Tumielewicz, lat 75; † Barbara Mrozińska, lat 68; † Andrzej Szmyt, lat 66; † Wiesław Rajski, lat 68;   Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…