Ogłoszenia Duszpasterskie III Niedziela Zwykła, 22 stycznia 20223 r.

 1. Dzisiaj obchodzimy, ustanowioną przez papieża Franciszka, Niedzielę Słowa Bożego. Podczas Sumy Parafialnej o godz. 10.30 nastąpi uroczysta intronizacja Pisma Świętego. Niech dzisiejsza niedziela będzie dla nas szczególną zachętą do codziennej lektury i rozważania słów Pisma Świętego.
 2. Zakończyliśmy w naszej parafii odwiedziny duszpasterskie. Dziękujemy wszystkim, którzy zaprosili kapłanów do swoich domów, za gościnne przyjęcie, czas wspólnej modlitwy i spotkania oraz za wszystkie przedstawione uwagi i spostrzeżenia dotyczące funkcjonowania naszej wspólnoty parafialnej. Serdecznie dziękujemy także za składane przy okazji kolędy ofiary na potrzeby naszej parafii.
 3. W związku z przedłużonym w polskiej tradycji okresem Bożego Narodzenia dzisiaj na Mszach św. o godz. 9.00, 10.30 i 12.15 kolędy zaśpiewa duet muzyczny Pełnia z Mińska na Białorusi a o godz. 17.00 zapraszamy na jasełka w wykonaniu SP nr 2.
 4. Także dzisiaj nasza Schola Dziecięca weźmie udział w Festiwalu Zespołów Muzycznych Diecezji Bydgoskiej „Kolędujmy Małemu”, który odbędzie się w Centrum Edukacyjno – Formacyjnym przy ul. Grodzkiej 18, o godz. 16.00. Zapraszamy!
 5. W poniedziałek odbędzie się spotkanie dla rodziców dzieci, przygotowujących się do I Komunii św. O godz. 18.00 Msza św. a po niej spotkanie w Domu Parafialnym.
 6. We wtorek przypada wspomnienie liturgiczne św. Franciszka Salezego, patrona dziennikarzy i prasy katolickiej. Zachęcamy do korzystania z katolickich mediów a szczególnie do lektury najnowszego numeru „Przewodnika Katolickiego”, w którym znajdziemy wiele artykułów o bieżących wydarzeniach w Kościele.
 7. Także we wtorek zapraszamy na spotkanie grupy medialnej tych, którzy już ją tworzą, jak i tych, którzy chcieliby do niej dołączyć – po wieczornej Mszy św. w Domu Parafialny.
 8. W czwartek, po wieczornej Mszy św., zapraszamy na nabożeństwo ku czci św. Gemmy i modlitwę o uzdrowienie.
 9. W przyszła niedzielę przybędzie do naszej Parafii wystawa poświęcona ks. Prałatowi Zygmuntowi Trybowskiemu, w związku z którą homilię będzie głosił ks. Piotr Wachowski, Dyrektor Wydziału Duszpasterskiego Kurii Diecezjalnej.
 10. Wszystkie pary i narzeczonych zapraszamy na katechezę przedmałżeńską pod hasłem „Co i jak, zanim powiesz tak” w dniach 24 – 26 lutego oraz 3 – 5 marca. Zapisy przez formularz na stronie coijak.org.pl
 11. Zapraszamy wszystkie dzieci z rodzinami na bal karnawałowy który, odbędzie się 4 lutego, o godz. 16.00 w Domu Parafialnym.
 12. Już dzisiaj zapraszamy wszystkich chorych na parafialne obchody Dnia Chorego, 11 lutego, w sobotę na godz. 10.30.
 13. W minionym tygodniu odszedł do wieczności z naszej wspólnoty Parafialnej:
† Tadeusz Fabiś, lat 82;   Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…