Ogłoszenia Duszpasterskie- IV Niedziela Adwentu, 18 grudnia 2022 r.

 1. Dzisiaj, jak w każdy 18 dnia miesiąca, zapraszamy do wspólnej modlitwy ze św. Janem Pawłem II na godz. 19.30. Z tej racji gościmy dzisiaj kolejnych Świadków Nadziei – czcicieli Niepokalanej Matki Miłosierdzia, propagujących nabożeństwo do NMP wg. św. Ludwika Grignion de Montfort – pod chórem do nabycia jest książeczka o różańcu i płyta CD w cenie 10 zł.
 2. Także dzisiaj w naszej Parafii gości młodzież propagującą przyszłoroczne Światowe Dni Młodzieży w Lizbonie – prosimy przedstawiciela o krótkie słowo.
 3. Dobiega końca tegoroczny Adwent. Roraty w naszym kościele odprawione będą jeszcze do piątku włącznie – o godz. 6.00 w Klasycznym Rycie Rzymskim, w języku łacińskim oraz w rycie posoborowym o godz. 7.00 dla dzieci i dorosłych. Po roratach zapraszamy na śniadanie do Domu Parafialnego. Poświęcone opłatki, świece Caritas oraz sianko na stół wigilijny można jeszcze dzisiaj nabywać po Mszach św., przy wyjściu z kościoła.
 4. Trwa Nowenna do Dzieciątka Jezus, którą wspólnie odmówimy dzisiaj o 19.30 a w dni powszednie po wieczornych Mszach św.
 5. Okazja do spowiedzi przedświątecznej jest do 23 grudnia, w dni powszednie od godz. 17.00. Bardzo prosimy żeby nie odkładać Spowiedzi św. na ostatnie chwile przed Świętami.
 6. W związku z koniecznością przygotowania naszego kościoła na Święta od środy nie będzie całodziennej adoracji Najświętszego Sakramentu. Bardzo prosimy o pomoc w budowaniu szopki w poniedziałek o 19.00 (prosimy przynieść wkrętarki) natomiast w czwartek o pomoc w ustawianiu i dekorowaniu choinek.
 7. W tym tygodniu biura parafialne i cmentarne czynne będą tylko w godzinach przedpołudniowych – od 10.00 do 12.00.
 8. W wigilię Bożego Narodzenia nasz kościół będzie zamknięty po porannej Mszy św. i otwarty o godz. 21.30. W wigilię biuro parafialne będzie nieczynne.
 9. W naszym kościele Pasterka w Klasycznym Rycie Rzymskim (po łacinie) o godz. 22.00. natomiast całą Rodzinę Parafialną i Gości zapraszamy na godz. 24.00 aby wspólnie rozpocząć świętowanie Bożego Narodzenia. Po Eucharystii zapraszamy do dzielenia się opłatkiem, śpiewu kolęd i na poczęstunek w Domu Parafialnym. Taca z Pasterki przeznaczona jest na Fundusz Ochrony Życia.
 10. W Boże Narodzenie Msze św. zostaną odprawione według porządku niedzielnego. Nie będzie Mszy św. o godz. 7.30.
 11. W drugi dzień Świąt Msze św. według porządku niedzielnego. Taca z tego dnia przeznaczona będzie na uczelnie katolickie.
 12. Zapraszamy na wspólne, rodzinne kolędowanie przy żłóbku w pierwszy oraz drugi dzień Świąt o godz. 17.00.
 13. Na ławkach wyłożone są zaproszenia, dzięki którym będzie można gościć księży z odwiedzinami duszpasterskimi – będzie to jedyna forma kolędowania w tym roku. Po wypełnieniu oddajemy je w Biurze Parafialnym i zakrystii ostatecznie do czwartku. Wolę przyjęcia kapłana z kolędą można także wyrazić wypełniając specjalny formularz dostępny na naszej stornie internetowej.
 14. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej a w szczególności najnowszego numeru „Przewodnika Katolickiego”.
 15. Nasz kościół jest ogrzewany dlatego prosimy o dokładne zamykanie drzwi.
 16. W minionym tygodniu odeszli do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej: † Maciej Kollmann, lat 44; † Jan Natonek, lat 83;
Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…