Ogłoszenia Duszpasterskie, III Niedziela Adwentu – 11 grudnia 2022 r.

 1. Dzisiaj na Mszę św. o godz. 12.15 zapraszamy wszystkie kobiety w stanie błogosławionym, którym zostanie udzielone specjalne błogosławieństwo. Także dzisiaj odbywa się comiesięczna kwesta na potrzeby Radia Maryja.
 2. Również dzisiaj przedstawiciel Zakonu św. Łazarza rozprowadza kalendarze – cegiełki na wsparcie działania Centrum Opieki Perinatalnej, które ma pod swoją opieką małżeństwa spodziewające się narodzin śmiertelnie chorego dziecka. Prosimy o słowo przedstawiciela Zakonu…
 3. Msze św. roratnie odprawiane są o godz. 6.00 w Klasycznym Rycie Rzymskim, w języku łacińskim oraz w rycie posoborowym o godz. 7.00 dla dzieci i dorosłych. Po roratach zapraszamy na śniadanie do Domu Parafialnego zarówno dzieci jak i dorosłych.
 4. Poświęcone opłatki oraz sianko na stół wigilijny można nabywać w biurze parafialnym w godzinach urzędowania oraz w niedzielę po Mszach św., przy wyjściu z kościoła. Do nabycia są również świece “Caritas” – mała w cenie 10 zł, duża – 18 zł.
 5. Ksiądz Biskup Ordynariusz zaprasza na Katedralne Rozważania Adwentowe połączone z Nieszporami w soboty Adwentu o godz. 17.15.
 6. Od piątku 16, grudnia, trwać będzie Nowenna do Dzieciątka Jezus, którą wspólnie odmawiać będziemy w dni powszednie po wieczornych Mszach św. a w niedzielę o godz. 19.45.
 7. Okazja do spowiedzi przedświątecznej będzie od 15 do 23 grudnia, w dni powszednie od godz. 17.00. Bardzo prosimy żeby nie odkładać Spowiedzi św. na ostatnie chwile przed Świętami.
 8. Pod chórem zapraszamy na świąteczny kiermasz książek, ozdób i upominków.
 9. Na ławkach wyłożone są zaproszenia, dzięki którym będzie można gościć księży z odwiedzinami duszpasterskimi – będzie to jedyna forma kolędowania w tym roku. Po wypełnieniu oddajemy je w Biurze Parafialnym i zakrystii do 22 grudnia. Wolę przyjęcia kapłana z kolędą można także wyrazić wypełniając specjalny formularz dostępny na naszej stornie internetowej lub korzystając z kodu QR, który po Mszy św. będzie wyświetlony na ekranie.
 10. Prosimy o zgłaszanie do 18 grudnia uczestników Wigilii dla Seniorów, którą, 20 grudnia o godz. 15.00, organizujemy we współpracy z restauracją TomMar oraz XIII Liceum Ogólnokształcącym.
 11. W przyszłą niedzielę, 18 dnia miesiąca, zapraszamy do wspólnej modlitwy ze św. Janem Pawłem II na godz. 19.30. Z tej racji będziemy gościli kolejnych Świadków Nadziei – czcicieli Niepokalanej Matki Miłosierdzia, propagujących nabożeństwo do NMP wg. św. Ludwika Grignion de Montfort – do nabycia będzie książeczka o różańcu i płyta CD w cenie 10 zł.
 12. Również za tydzień będziemy gościli młodzież propagującą przyszłoroczne Światowe Dni Młodzieży w Lizbonie.
 13. Bydgoski Klub Frondy zaprasza na film „Wybrani”, który jest internetowym hitem opowiadającym o misji Jezus. Pokaz odbędzie się jutro w kinie Helios. Bilety w cenie 16 zł, zapisy w zakrystii.
 14. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej a w szczególności najnowszego numeru „Przewodnika Katolickiego”.
 15. Nasz kościół jest ogrzewany dlatego prosimy o dokładne zamykanie drzwi.