Zaproszenie na relację z pielgrzymki rowerowej do Santiago de Compostela

Zapraszamy na relację z pielgrzymowania szlakiem św. Jakuba, będącym jedną z głównych tras pielgrzymkowych w Europie.

Spotkanie rozpocznie się w piątek (09.12.2022) po wieczornej Mszy Św. czyli ok. 18:30 w Domu Katechetycznym na III piętrze.

20 dni i ponad 2000 km rowerem z pełnym bagażem żeby dotrzeć do Santiago de Compostela w Hiszpanii. Trasa przez katedry w Orleanie, Tours, Poitiers, Saintes, Bordeaux, Pampelunie, Burgos, Leon i Astordze. Przez benedyktyńskie klasztory w Fontgombault i Rabanal del Camino. Świętych: Joannę d’Arc, Marcina z Tours, Saturnina, Izydora z Sevilii i błogosławionych męczenników hiszpańskich. Przez zamki w Chambord, Amboise, Castrojeriz i w Ponferradzie. Przez Pireneje, Góry Kantabryjskie, Dolinę Loary i niziny Nowej Akwitanii. Wszystko to, by przez podjęty trud szukać relacji z Bogiem.

Wspaniałe przeżycie, które będzie można usłyszeć z ust Adriana „Chudego” Kubackiego-Lewandowskiego wieloletniego lektora naszej parafii. Wielokrotnie pielgrzymował do Częstochowy z grupą franciszkańską z Brodnicy oraz najdłuższą w Polsce, kaszubską z Helu. Wędrował również samotnie z Fatimy do Santiago de Compostela ok. 500km oraz z przyjacielem trasą św. Olafa w Norwegii gdzie pokonali prawie 400 km.

Podczas wydarzenia wolontariusze będą przeprowadzali zbiórkę do puszek na leczenie naszej parafianki Adrianny Zelek (szczegóły w linku).