Ogłoszenia Duszpasterskie – II Niedziela Adwentu, 4 grudnia 2022 r.

 1. Serdecznie zapraszamy wszystkich Parafian do wspólnego dziękczynienia za 25 lat służby dla parafii naszego Kościelnego – Pana Tomasza Grzelskiego na sumie o godz. 10.30  Dzisiaj  odbywa się kwesta do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Tradycyjna zbiórka ofiar na potrzeby Radia Maryja odbędzie się wyjątkowo w przyszłą niedzielę.
 2. Trwa Adwent. Msze św. roratnie odprawiane są o godz. 6.00 w Klasycznym Rycie Rzymskim, w języku łacińskim oraz w rycie posoborowym o godz. 7.00 dla dzieci i dorosłych. Po roratach zapraszamy na śniadanie do Domu Parafialnego zarówno dzieci jak i dorosłych.
 3. Poświęcone opłatki ze specjalnymi życzeniami świątecznymi od nas, księży posługujących w tutejszej parafii oraz sianko na stół wigilijny można nabywać w Biurze Parafialnym w godzinach urzędowania oraz w niedzielę po Mszach św., pod chórem. Do nabycia są również świece “Caritas” – mała w cenie 10 zł, duża – 18 zł.
 4. Ksiądz Biskup Ordynariusz zaprasza na Katedralne Rozważania Adwentowe połączone z Nieszporami w soboty Adwentu o godz. 17.15.
 5. Do dzisiaj trwa w naszej parafii akcja “Serce dla potrzebujących”. Przy wyjściach z kościoła są jeszcze wystawione kosze, do których można składać trwałą żywność (mąka, kasza, makarony, konserwy, olej czy słodycze) dla potrzebujących wsparcia rodzin oraz osób samotnych z naszej parafii, dla których zostaną przygotowane paczki. Bardzo prosimy o zgłaszanie tych osób i rodzin w Biurze Parafialnym oraz w zakrystii. Zechciejmy wesprzeć tę inicjatywę, aby wszyscy nasi parafianie mogli godnie przeżyć nadchodzące Święta Bożego Narodzenia. Prosimy także o zgłaszanie do 18 grudnia uczestników Wigilii dla Seniorów, którą, 20 grudnia o godz. 16.00, organizujemy we współpracy z restauracją TomMar oraz XIII Liceum Ogólnokształcącym.
 6. Członków Duszpasterstwa Kolejarzy oraz wszystkich sympatyków kolei zapraszamy jutro na wieczorną Mszę św. oraz spotkanie.
 7. We wtorek, wraz z fundacją Eleazar, zapraszamy na wieczorną Mszę św. oraz spotkanie osoby z zaburzeniami psychicznymi. Po Mszy św. odprawione zostanie nabożeństwo ku czci św. Michała Archanioła.
 8. Nabożeństwo do św. Józefa w środę po wieczornej Mszy św.
 9. W czwartek, w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, od 12.00 do 13.00 zapraszamy przed Najświętszy Sakrament na Godzinę Łaski.
 10. Kandydaci do Sakramentu Bierzmowania z klas pierwszych szkół średnich mają w czwartek obowiązkowe spotkanie, które rozpocznie się Mszą św. o godz. 18.00.
 11. Zapraszamy na spotkanie z naszym lektorem – Adrianem Kubackim – Lewandowskim, który opowie o swojej pielgrzymce rowerowej z Francji do Santiago de Compostela w Hiszpanii. Spotkanie odbędzie się w piątek po wieczornej Mszy św. w Domu Parafialnym.
 12. W przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 12.15 zapraszamy wszystkie kobiety w stanie błogosławionym, którym zostanie udzielone specjalne błogosławieństwo.
 13. Także w przyszłą niedzielę przedstawiciele Zakonu św. Łazarza rozprowadzać będą kalendarze – cegiełki na wsparcie działania Centrum Opieki Perinatalnej, które ma pod swoją opieką małżeństwa spodziewające się narodzin śmiertelnie chorego dziecka.
 14. Taca z przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na cele remontowe i inwestycyjne naszej Parafii.
 15. Przy wyjściu z kościoła w dalszym ciągu trwa kiermasz książek religijnych – szczególnie polecamy wiele ciekawych pozycji dla dzieci.
 16. Na ławkach wyłożone są zaproszenia, dzięki którym będzie można gościć księży z odwiedzinami duszpasterskimi – będzie to jedyna forma kolędowania w tym roku. Po wypełnieniu oddajemy je w Biurze Parafialnym i zakrystii do 22 grudnia. Wolę przyjęcia kapłana z kolędą można także wyrazić wypełniając specjalny formularz dostępny na naszej stornie internetowej.
 17. Dzisiaj wspólnota rodzin z naszej Parafii prowadzi kwestę do puszek na nierefundowane leczenie onkologiczne naszej Parafianki Adrianny Zelek. Koszt leczenia wynosi 150 tys. zł. Szczegóły na naszej stronie internetowej.
 18. Osoby, które jeszcze nie wypełniły ankiety dotyczącej mediów parafialnych mogą to jeszcze uczynić dzisiaj – arkusze wyłożone są przy wyjściach z kościoła.
 19. Przedstawiciel Towarzystwa Przyjaciół KUL przyjmuje dzisiaj składki i ofiary w pok. Nr 3 w Domu Parafialnym.
 20. Bydgoskie obchody XXXI rocznicy powstania Radia Maryja odbędą się w czwartek, 8 grudnia, o godz. 17.00 w kościele pw. św. Łukasza i św. Rity w Fordonie.
 21. Bydgoski Klub Frondy zaprasza na film „Wybrani”, który jest internetowym hitem opowiadającym o misji Jezus. Pokaz odbędzie się w kinie Helios, w poniedziałek, 12 grudni. Bilety w cenie 16 zł, zapisy w zakrystii.
 22. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej a w szczególności najnowszego numeru „Przewodnika Katolickiego”.
 23. Nasz kościół jest ogrzewany dlatego prosimy o dokładne zamykanie drzwi.