Ogłoszenia Parafialne – I Niedziela Adwentu, 27 listopada 2022 r.

 1. Dzisiaj rozpoczynamy nowy rok liturgiczny pod hasłem „Wierzę w Kościół Chrystusowy”. Podczas Sumy o godz. 10.30 poświęcone zostaną opłatki na stół wigilijny ze specjalnymi życzeniami świątecznymi od nas, księży posługujących w tutejszej parafii. Opłatki, podobnie jak w ubiegłym roku, będą rozprowadzane jedynie w przygotowanych opakowaniach. Opłatki będzie można nabywać w biurze parafialnym w godzinach urzędowania oraz w niedzielę po Mszach św., przy wyjściu z kościoła. Do nabycia są również świece “Caritas” – mała w cenie 10 zł, duża – 18 zł.
 2. Msze św. roratnie sprawowane będą: o godz. 6.00 w Klasycznym Rycie Rzymskim oraz w rycie posoborowym o godz. 7.00 W Adwencie nie będzie Mszy św. o godz. 7.30. Po Mszy św. o godz. 7.00 zapraszamy na śniadanie do Domu Parafialnego zarówno dzieci jak i dorosłych.
 3. Ksiądz Biskup Ordynariusz zaprasza Katedralne Rozważania Adwentowe połączone z Nieszporami w soboty Adwentu o godz. 17.15.
 4. Dzisiaj podczas Mszy św. o godz. 10.30 będziemy, w naszej wspólnocie świętować tegoroczne Jubileusze małżeństw z naszej parafii. Wszystkie małżeństwa pragnące włączyć się do wspólnoty małżeństw, zapraszamy na spotkanie w piątek, 16 grudnia, o godz. 18.45.
 5. Wspólnota Tradycji Łacińskiej zaprasza na rekolekcje adwentowe, które w naszym kościele poprowadzi ks. Adam Stachowiak. Początek dzisiaj na Mszy św. o godz. 14.00, a w poniedziałek i wtorek o godz. 19.00 konferencja i adoracja Najświętszego Sakramentu.
 6. Dzisiaj także przeprowadzane jest badanie opinii publicznej wśród parafian w celu ulepszenia naszych mediów parafialnych: pisma Głos Serca, strony internetowej oraz mediów społecznościowych.
 7. Do 4 grudnia trwa akcja “Serce dla potrzebujących”. Przy wyjściach z kościoła są wystawione kosze, do których można składać trwałą żywność (mąka, kasza, makarony, konserwy, olej czy słodycze) dla potrzebujących wsparcia rodzin oraz osób samotnych z naszej parafii, dla których zostaną przygotowane paczki świąteczne. Przez ten czas prosimy także o zgłaszanie w Biurze Prafialnym tych, którym będą one przekazane.
 8. W pierwszy czwartek miesiąca o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. wotywna o Jezusie Chrystusie Najwyższym i Wiecznym Kapłanie. Po Mszy św. nabożeństwo powołaniowe.
 9. W pierwszy piątek miesiąca Spowiedź św. od godz. 17.00. o godz. 18.00 Msza św. wotywna o Najświętszym Sercu Pana Jezusa a po niej spotkanie Straży Honorowej.
 10. W pierwszą sobotę miesiąca o godz. 7.00 zostanie odprawiona Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi Panny. Po Mszy św. nabożeństwo pierwszosobotnie. Tego dnia księża odwiedzą chorych z posługą sakramentalną.
 11. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00 odbędzie się nabożeństwo dla wspólnoty Żywego Różańca. Zapraszamy wszystkich Parafian do wspólnego dziękczynienia za 25 lat służby dla parafii naszego Kościelnego – Pana Tomasza Grzelskiego na sumie o godz. 10.30  W tym dniu także odbędzie się kwesta do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Tradycyjna zbiórka ofiar na potrzeby Radia Maryja odbędzie się wyjątkowo w II niedzielę miesiąca.
 12. Przy wyjściu z kościoła w dalszym ciągu trwa kiermasz książek religijnych.
 13. Na ławkach wyłożone są zaproszenia, dzięki którym będzie można gościć księży z odwiedzinami duszpasterskimi – będzie to jedyna forma kolędowania w tym roku. Po wypełnieniu oddajemy je w Biurze Parafialnym i zakrystii do 22 grudnia. Wolę przyjęcia kapłana z kolędą można także wyrazić wypełniając specjalny formularz dostępny na naszej stornie internetowej.
 14. Wraz z restauracją Tom-Mar i XIII Liceum Ogólnokształcącym organizujemy wigilię dla seniorów 20 grudnia. Zgłoszenia uczestników w Biurze Parafialnym do 18 grudnia.
 15. Dzisiaj i za tydzień wspólnota rodzin z naszej Parafii prowadzi kwestę do puszek na nierefundowane leczenie onkologiczne naszej Parafianki Adrianny Zelek. Koszt leczenia wynosi 150 tys. zł. Szczegóły na naszej stronie internetowej.
 16. Caritas Diecezji Bydgoskiej oraz Komenda Wojewódzka Policji w Bydgoszczy organizują akcję „Bezpieczeństwo ze Świętym Mikołajem”, która odbędzie się 5 grudnia w hali Łuczniczka. Zgłoszenia dzieci w wieku od 9 do 13 lat do 29 listopada w Biurze Parafialnym.
 17. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej a w szczególności najnowszego numeru „Przewodnika Katolickiego” z dodatkiem 5 minut z Bogiem na grudzień.
 18. Nasz kościół jest ogrzewany dlatego prosimy o dokładne zamykanie drzwi.