Ogłoszenia Duszpasterskie – Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, 20 listopada 2022 r.

 1. Dzisiaj przypada ostatnia niedziela roku kościelnego – Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata i jednocześnie Światowy Dzień Młodzieży. Po Mszy św. o godz. 12.15 przed wystawionym Najświętszym Sakramentem odmówimy litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz Akt oddania rodzaju ludzkiego. Natomiast na godz. 10.30 zapraszamy na uroczystą Mszę św. kolejarską z racji zbliżającego się wspomnienia św. Katarzyny Aleksandryjskiej.
 2. Także dzisiaj rozpoczynamy akcję “Serce dla potrzebujących”, która trwać będzie do 4 grudnia. Przy wyjściach z kościoła są wystawione kosze, do których można składać trwałą żywność (mąka, kasza, makarony, konserwy, olej czy słodycze) dla potrzebujących wsparcia rodzin oraz osób samotnych z naszej parafii, dla których zostaną przygotowane paczki świąteczne. Przez ten czas prosimy także o zgłaszanie tych, którym będą one przekazane.
 3. Dzisiaj rusza kiermasz książek religinych, które będą mogły stać się prezentem świątecznym.
 4. We wtorek przypada wspomnienie św. Cecylii, patronki muzyki kościelnej. Pamiętajmy w naszych modlitwach o wszystkich dbających o piękno muzyki liturgicznej w naszej Parafii – organistach, scholistach, chórzystach i wszystkich muzykach. Niech św. Cecylia ma ich w swojej opiece. Z tej okazji, w środę, w ramach III Bydgoskich Dni Muzyki Kościelnej, zapraszamy po wieczornej Mszy św. na koncert  w wykonaniu Chóru Studium Muzyki Kościelnej Diecezji Toruńskiej oraz Żeńskiej Scholi Gregoriańskiej Liquor Pacis.
 5. Zapraszamy na Mszę św. o uzdrowienie za wstawiennictwem św. Gemmy oraz modlitwę uwielbienia, w czwartek, od godz. 18.00 do 20.00.
 6. Wszystkie małżeństwa pragnące włączyć się do wspólnoty małżeństw, która powstała w naszej Parafii zapraszamy w piątek na godz. 19.15.
 7. Za tydzień rozpoczynamy Adwent a wraz z nim nowy rok liturgiczny. Podczas Sumy o godz. 10.30 poświęcone zostaną opłatki na stół wigilijny ze specjalnymi życzeniami świątecznymi od nas, księży posługujących w tutejszej parafii. Msze św. roratnie sprawowane będą: o godz. 6.00 w Klasycznym Rycie Rzymskim oraz w rycie posoborowym o godz. 7.00 W Adwencie nie będzie Mszy św. o godz. 7.30. Po Mszy św. o godz. 7.00 zapraszamy na śniadanie do Domu Parafialnego zarówno dzieci jak i dorosłych.
 8. W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 10.30 będziemy, we wspólnocie parafialnej, świętować tegoroczne jubileusze małżeństw z naszej parafii. Prosimy o zgłaszanie się Jubilatów do środy włącznie.
 9. Bydgoski Klub Frondy zaprasza na film „Medjugorie”. Pokaz odbędzie się w jutro o godz. 18.00 w kinie Helios. Bilety w cenie 16 zł, zapisy w zakrystii.
 10. W ubiegłą niedzielę, na cele remontowe prowadzone w naszej Parafii zebraliśmy 9 210 zł. W minionym tygodniu kontynuowano prace konserwatorskie na elewacji kościoła,  w Domu Parafialnym: wymienione zostały okna w sali na I piętrze, rozpoczęliśmy prace remontowe w kuchni oraz zakończyliśmy remont hallu na parterze. W małym domu parafialnym zakończyliśmy układanie instalacji wodno-kanalizacyjnej. Za ofiarną pracę dziękujemy Panom Darkowi, Wojtkowi i Rafałowi. Zapraszamy do prac w tym tygodniu od godz. 15.00. Na cmentarzu parafialnym rozpoczęto układanie nowej instalacji wodnej  natomiast we wnętrzu kaplicy zakończyliśmy prace remontowe. Dziękujemy za wsparcie modlitewne i materialne podejmowanych prac,  na które można  składać ofiary w formie przelewu na konto parafialne z dopiskiem remont.
 11. W przyszłą niedzielę zostanie przeprowadzone badanie opinii publicznej wśród parafian w celu ulepszenia naszych mediów parafialnych: pisma Głos Serca, strony internetowej oraz mediów społecznościowych. Prosimy o zabranie długopisów i okularów do czytania.
 12. Na ławkach wyłożone są zaproszenia, dzięki którym będzie można gościć księży z odwiedzinami duszpasterskimi (kolęda). Po wypełnieniu oddajemy je w Biurze Parafialnym i zakrystii do 22 grudnia.
 13. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej a w szczególności najnowszego numeru „Przewodnika Katolickiego”.
 14. W minionym tygodniu odeszli do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej: † Mariola Mielcarska, lat 62; † Zdzisław Jóźwiak, lat 78; † Wanda Szala;
Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…