Ogłoszenia Duszpasterskie – XXXIII Niedziela Zwykła, 13 listopada 2022 r.

 1. Dzisiaj obchodzimy rocznicę ingresu Księdza Biskupa Krzysztofa Włodarczyka do bydgoskiej katedry. Pamiętajmy w modlitwach o Pasterzu naszej Diecezji.
 2. W ramach obchodzonego dzisiaj XIV Dnia Solidarności z Kościołem Prześladowanym szczególną modlitwą i pomocą materialną otaczamy Ukrainę – na stolikach przy wyjściu z kościoła są wyłożone okolicznościowe ulotki.
 3. Zapraszamy na spotkania wszystkich, którzy chcą się zaangażować w życie Parafii na spotkania grup apostolskich: we wtorek turystyczno-pielgrzymkowej, w środę modlitewno-liturgicznej i w czwartek medialnej.
 4. W piątek, jak w każdy 18 dzień miesiąca, zapraszamy po wieczornej Mszy św. do wspólnej modlitwy ze św. Janem Pawłem II i kolejnym Świadkiem Nadziei.
 5. W sobotę, wszystkich chcących zatroszczyć się o naszą świątynie, zapraszamy do grona sprzątających od 12.00 do 14.00. W czasie sprzątania nasz kościół będzie zamknięty.
 6. W przyszłą niedzielę, ostatnią w roku liturgicznym, obchodzić będziemy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. W tym dniu zapraszamy na uroczystą Mszę św. kolejarską z racji wspomnienia św. Katarzyny Aleksandryjskiej na godz. 10.30. Po Mszy św. o godz. 12.15 przed wystawionym Najświętszym Sakramentem odmówimy litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz Akt oddania rodzaju ludzkiego.
 7. Za tydzień rozpoczynamy akcję organizowaną przez naszą Parafię – “Serce dla potrzebujących”. Przy wyjściach z kościoła będą wystawione kosze, do których można składać trwałą żywność (mąka, kasza, makarony, konserwy czy słodycze) dla potrzebujących wsparcia rodzin oraz osób samotnych z naszej parafii, dla których zostaną przygotowane paczki.
 8. Bydgoski Klub Frondy zaprasza na film „Medjugorie”. Pokaz odbędzie się w poniedziałek, 21 listopada, o godz. 18.00 w kinie Helios. Bilety w cenie 16 zł, zapisy w zakrystii.
 9. W ramach III Bydgoskich Dni Muzyki Kościelnej zapraszamy na koncert, który odbędzie się w naszym kościele w środę 23 listopada, po wieczornej Mszy św. Szczegóły na plakacie.
 10. Dziękujemy za zrealizowane w tym tygodniu prace przy remoncie małego domu parafialnego – kontynuowano montaż wewnętrznej instalacji wodnej oraz instalowano podwieszane sufity w pomieszczeniach na parterze. Za zrealizowane prace dziękujemy Panom Darkowi, Wojciechowi i Rafałowi. W najbliższym tygodniu prosimy o dalszą pomoc w remoncie w dni powszednie od godz. 15.00. Rozpoczęliśmy także remont hallu na parterze Domu Parafialnego oraz kontynuowano prace we wnętrzu kaplicy na cmentarzu.
 11. Bardzo dziękujemy za troskę o groby na naszym cmentarzu. Pragniemy poinformować, że opłata za wywóz śmieci w październiku wyniosła 52 150 zł. Dziękujemy także harcerzom za sprzątanie liści, których uzbierali 430 worków, każdy po 240 litrów.
 12. Składamy serdeczne podziękowania Państwu Poćwiardowskim za ofiarowane rogale, które pomogły nam przeżyć dzień św. Marcina oraz Święto Niepodległości.
 13. Wszystkie małżeństwa z naszej parafii, obchodzące w tym roku okrągłą rocznicę zawarcia Sakramentu Małżeństwa – 1, 5, 10, 15 itd. co pięć lat, prosimy o zgłaszanie się do zakrystii lub biura parafialnego – w pierwszą niedzielę Adwentu, 27 listopada, w naszej wspólnocie parafialnej uczcimy ich jubileusze.
 14. Zapraszamy na pielgrzymkę do Ziemi Świętej – szczegóły na plakatach.
 15. W ubiegłą niedzielę na potrzeby Radia Maryja zebraliśmy 950 zł. Serdecznie dziękujemy za wszystkie ofiary Bóg zapłać!
 16. Zapraszamy na spotkanie autorskie Wojciecha Sumlińskiego i Tomasza Budzyńskiego pt. Strefa zgniotu, we wtorek 15 listopada o godz. 18.00 w kinoteatrze Adria.
 17. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej a w szczególności najnowszego numeru „Przewodnika Katolickiego”. Przy wyjściach z kościoła wyłożone są także foldery informujące o życiu naszej Parafii wraz z kalendarium wydarzeń do końca roku kalendarzowego.
 18. W minionym tygodniu odeszli do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej: † Roman Maniszewski, lat 78;
† Jakub Chrobotek, lat 28; † Roman Choczyński, lat 52 Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…