Ogłoszenia Duszpasterskie XXXII Niedziela Zwykła – 6 listopada 2022

 1. Wczoraj rozpoczął się 41 Tydzień Kultury Chrześcijańskiej – podczas inauguracji statuetkę Za twórczy wkład w kulturę chrześcijańską otrzymała przewodnicząca naszego, parafialnego Koła Misyjnego, Pani Barbara Wilczyńska. Gratulując wyróżnienia, jeszcze raz dziękujemy za 30-letnią, ofiarną służbę na rzecz misji.
 2. Tradycyjna modlitwa wymieniankowa za zmarłych trwa w naszym kościele do wtorku – w dni powszednie po wieczornych Mszach św. a dzisiaj o godz. 19.15. Wypełnione karty, które wyłożone są na ławkach, można jeszcze składać w biurze parafialnym oraz w zakrystii.
 3. Członków Duszpasterstwa Kolejarzy oraz wszystkich sympatyków kolei zapraszamy jutro na Mszę św. wieczorną i spotkanie.
 4. We wtorek, wraz z fundacją Eleazar, zapraszamy na wieczorną Mszę św. grupę wsparcia psychicznego. Po Mszy św. spotkanie w Domu Parafialnym.
 5. Członków grupy kulturalno – edukacyjnej oraz tych, którzy chcieliby do niej dołączyć zapraszamy na spotkanie w czwartek po wieczornej Mszy św. do Domu Parafialnego.
 6. W piątek przypada 104 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Pamiętajmy w tym dniu w sposób szczególny o modlitwie za naszą Ojczyznę, za wszystkich sprawujących władzę oraz za wszystkich naszych rodaków. Wywieśmy w tym dniu flagi narodowe, a o godz. 12.00 włączmy się we wspólny śpiew Hymnu Narodowego. Szczególną okazją do modlitwy będzie Msza św. w intencji Ojczyzny sprawowana w naszym kościele o godz. 10.30, na którą szczególnie zapraszamy rodziny z dziećmi. Podczas Mszy św. poświęcone zostaną dla dzieci świętomarcińskie rogale. Pamiętajmy w tym dniu o modlitwie w intencji solenizanta, ks. Marcina. Po wieczornej Mszy św. zapraszamy na koncert Śpiewajmy Panu w 20 rocznicę śmierci dyrektora Filharmonii Pomorskiej Andrzeja Szwalbego – w wykonaniu Katarzyny Fraś – Mularczyk (sopran) i Karola Marcinkowskiego (akompaniament).
 7. Dziewczynki i chłopców potrafiących śpiewać zapraszamy na próbę scholii parafialnej w sobotę, o godz. 10.00, w Domu Parafialnym.
 8. Także w sobotę, wszystkich chcących zatroszczyć się o naszą świątynie, zapraszamy do grona sprzątających od 12.00 do 14.00. W czasie sprzątania nasz kościół będzie zamknięty.
 9. W przyszłą niedzielę gościć będziemy przedstawicieli zakonu paulistów, którzy zaproponują nam Ewangelie na każdy dzień 2023 r. Można je będzie nabyć po każdej Mszy Świętej w cenie 13 zł. Będą także dostępne egzemplarze z większym drukiem po 25 zł.
 10. Bydgoski Klub Frondy zaprasza na film „Prorok” o bł. Kardynale Stefanie Wyszyńskim. Pokaz odbędzie się w środę, 9 listopada, o godz. 18.00 w kinie Helios. Bilety w cenie 25 zł, zapisy w zakrystii.
 11. Dziękujemy za zrealizowane w tym tygodniu prace przy remoncie małego domu parafialnego – wykonano instalację grzewczą z montażem grzejników, rozpoczęto montaż wewnętrznej instalacji wodnej oraz rozpoczęto malowanie pomieszczeń pierwszego piętra. W najbliższym tygodniu prosimy o pomoc w remoncie w dni powszednie od godz. 15.00.
 12. Wszystkie małżeństwa z naszej parafii, obchodzące w tym roku okrągłą rocznicę zawarcia Sakramentu Małżeństwa – 1, 5, 10, 15 itd. co pięć lat, prosimy o zgłaszanie się do zakrystii lub biura parafialnego – w pierwszą niedzielę Adwentu, 27 listopada, w naszej wspólnocie parafialnej uczcimy ich jubileusze.
 13. Zapraszamy na pielgrzymkę do Ziemi Świętej – szczegóły na plakatach.
 14. Dzisiaj odbywa się kwesta do puszek na potrzeby Radia Maryja a przedstawiciel Towarzystwa Przyjaciół KUL przyjmuje składki i ofiary w pokoju nr 3 w Domu Parafialnym.
 15. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej a w szczególności najnowszego numeru „Przewodnika Katolickiego”. Przy wyjściach z kościoła wyłożone są także foldery informujące o życiu naszej Parafii wraz z kalendarium wydarzeń do końca roku kalendarzowego.
 16. W minionym tygodniu odeszli do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej: † Tadeusz Walczewski, lat 93;
† Włodzimierz Huber, lat 86; Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…