Ogłoszenia Duszpasterskie XXXI Niedziela Zwykła – 30 listopada 2022 r.

 1. Serdecznie dziękujemy wszystkim, a szczególnie dzieciom i rodzicom, którzy przez cały październik trwali na modlitwie różańcowej w naszym kościele, oraz tym, którzy modlili się w swoich domach. Na ostatnie nabożeństwa Różańcowe zapraszamy dzisiaj na godz. 19.30 oraz jutro na 17.15 i po wieczornej Mszy św.
 2. Zakończyliśmy tydzień misyjny.” Dzisiaj świętujemy 30-lecie działalności Koła Misyjnego w naszej Parafii. Dziękujemy wszystkim członkom, a zwłaszcza prowadzącej koło Pani Barbarze Wilczyńskiej, za ofiarną troską o dzieło misyjne Kościoła i włączanie nas wszystkich w różne inicjatywy apostolskie. Z tej okazji szczególnie zapraszamy do udziału w tradycyjnej loterii, w której każdy los wygrywa, a ofiary przeznaczone zostaną na cele misyjne. Prosimy o odbiór nagród w Domu Parafialnym.
 3. We wtorek, w Uroczystość Wszystkich Świętych, Msze św. w naszym kościele sprawowane będą o godz. 7.30, 9.00 i 10.30, nie będzie Mszy św. o godz. 12.15 i 20.00. Msza św. na cmentarzu o godz. 13.00, następnie procesja za zmarłych.
 4. W Dzień Zaduszny Msza św. na naszym cmentarzu odprawiona zostanie o godz. 10.00. poprzedzona modlitwą Różańcową o godz. 9.30 prowadzoną przez wspólnotę Żywego Różańca. Po wieczornej Mszy św. w kościele procesja za zmarłych.
 5. Tradycyjna modlitwa wymieniankowa za zmarłych trwać będzie w naszym kościele od 2 do 8 listopada w dni powszednie po wieczornych Mszach św. a w niedzielę o godz. 19.15. Wypełnione karty, które wyłożone są na ławkach, można składać w biurze parafialnym oraz w zakrystii. Prosimy aby imiona zmarłych pisać czytelnie oraz w mianowniku.
 6. Msza św. i procesja za zmarłych na cmentarzu komunalnym przy ul. Wiślanej zostanie odprawiona 1 i 2 listopada o godz. 12.00.
 7. W pierwszy czwartek miesiąca o godz. 18.00 Msza św. wotywna o Jezusie Chrystusie Najwyższym i Wiecznym Kapłanie.  Pamiętajmy szczególnie w tym dniu o modlitwie o nowe i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.
 8. Spotkanie dla kandydatów do Sakramentu Bierzmowania z klas I szkół ponadpodstawowych odbędzie się w czwartek – rozpoczęcie Mszą św. o godz. 18.00. Obecność obowiązkowa.
 9. Członków grupy gospodarczo-technicznej oraz tych, którzy chcieliby do niej dołączyć zapraszamy na spotkanie w czwartek po wieczornej Mszy św. do Domu Parafialnego.
 10. W pierwszy piątek miesiąca spowiedź św. od godz. 17.00 a o godz. 18.00 Msza św. wotywna o Najświętszym Sercu Pana Jezusa. Po Mszy św. zapraszamy na spotkanie Straży Honorowej NSPJ.
 11. Także w piątek zapraszamy na ostatni, z cyklu Międzynarodowych Koncertów Organowych, które organizujemy we współpracy z Akademią Muzyczną w Bydgoszczy. Przy organach zasiądzie hiszpański organista Carlos Paterson. Początek o godz. 19.15.
 12. W pierwszą sobotę miesiąca o godz. 7.30 zostanie odprawiona Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy świata. Po Mszy św. nabożeństwo pierwszosobotnie. Od godz. 8.00 księża odwiedzą chorych z posługą sakramentalną.
 13. Także w sobotę zapraszamy dziewczynki i chłopców potrafiących śpiewać na próbę scholii parafialnej o godz. 10.00 w Domu Parafialnym.
 14. Uroczyste przyjęcie nowych członków do wspólnoty Żywego Różańca odbędzie się w przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 9.00. Obowiązkowa próba liturgiczna – w czwartek, po wieczornej Mszy św.
 15. Także w przyszłą niedzielę odbędzie się kwesta do puszek na potrzeby Radia Maryja.
 16. Bydgoski Klub Frondy zaprasza na film „Prorok” o bł. Kardynale Stefanie Wyszyńskim. Pokaz odbędzie się w środę, 9 listopada, o godz. 18.00 w kinie Helios. Bilety w cenie 25 zł, zapisy w zakrystii.
 17. Dziękujemy za zrealizowane w tym tygodniu prace przy remoncie małego domu parafialnego, szczególnie Panu Darkowi, jak i pomagającym mu Panom Wojciechowi i Dawidowi z synem
 18. Wszystkie małżeństwa z naszej parafii, obchodzące w tym roku okrągłą rocznicę zawarcia Sakramentu Małżeństwa – 1, 5, 10, 15 itd. co pięć lat, prosimy o zgłaszanie się do zakrystii lub biura parafialnego – w pierwszą niedzielę Adwentu, 27 listopada, w naszej wspólnocie parafialnej uczcimy ich jubileusze.
 19. 41 Tydzień Kultury Chrześcijańskiej w Bydgoszczy rozpocznie się 5 listopada. Szczegóły na plakacie i na ulotkach.
 20. Zapraszamy na Zaduszki Muzyczne, które odbędą się w Parafii pw. św. Antoniego na Czyżkówku w sobotę, 6 listopada, o godz. 19.00. Szczegóły na plakacie.
 21. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej a w szczególności najnowszego numeru „Przewodnika Katolickiego” z dodatkiem 5 minut z Bogiem na listopad. Przy wyjściach z kościoła wyłożone są także foldery informujące o życiu naszej Parafii wraz z kalendarium wydarzeń do końca roku kalendarzowego.
 22. W minionym tygodniu odeszli do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej: † Piotr Rosiński, lat 64;
† Kazimierz Łuczyński, lat 81; † Jan Michalski, lat 71; † Marek Bielawski, lat 76; † Gabriel Łysakowski, lat 68; Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…