Ogłoszenia Duszpasterskie XXX Niedziela Zwykła – 21 października 2022 r.

 1. Dziękujemy za uczestnictwo w pierwszym dniu rekolekcji akademickich, który odbył się w naszym kościele, prowadzonych przez ks. Teodora i „Teobańkologię”. Serdeczne Bóg zapłać składamy wszystkim, którzy pomogli nam przyjąć prowadzących rekolekcje, a szczególnie restauracji CO oraz Państwu Poćwiardowskim.
 2. Ponawiamy zaproszenie porekolekcyjne dla młodzieży na spotkania w poniedziałki i wtorki o 19.15 a dla małżeństw w piątki o godz. 19.15.
 3. Dzisiaj przeżywamy Niedzielę Misyjną rozpoczynającą Tydzień Misyjny, pod hasłem „Będziecie moimi świadkami”. Taca przeznaczona jest na Papieskie Dzieła Misyjne. W przyszłą niedzielę serdecznie zapraszamy na uroczystość 30 – lecia Koła Misyjnego działającego w naszej Parafii, podczas sumy o godz. 10.30. z udziałem zaproszonych Gości. Także w przyszłą niedzielę odbywać się będzie tradycyjna Loteria Misyjna.
 4. Nabożeństwa różańcowe w naszym kościele: dla dzieci w poniedziałek, środę i piątek o godz. 17.15, dla młodzieży i dorosłych w dni powszednie po wieczornej Mszy św. a w niedziele o godz. 19.30.
 5. Członków grup apostolskich działających w naszej Parafii, oraz tych, którzy chcieliby do nich dołączyć zapraszamy na spotkania: w środę grupy medialnej a w czwartek grupy charytatywnej – po modlitwie różańcowej do Domu Parafialnego.
 6. W czwartek zapraszamy na nabożeństwo do św. Gemmy, które zostanie odprawione w łączności z modlitwą różańcową.
 7. W piątek zapraszamy na trzeci koncert, z cyklu Międzynarodowych Koncertów Organowych, które organizujemy we współpracy z Akademią Muzyczną w Bydgoszczy. Przy organach zasiądzie włoski organista Fabio Macera. Początek o godz. 19.15.
 8. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych oraz Dzień Zaduszny. Pamiętajmy o uporządkowaniu grobów na naszym cmentarzu parafialnym i sortowaniu śmieci do odpowiednich pojemników. Dziękujemy drużynie harcerzy, która pomaga sprzątać spadające liście. Przypominamy także o konieczności prolongowania grobów po 20 latach od pogrzebu. Groby nieopłacone mogą być, zgodnie z obowiązującymi przepisami, wykorzystane do ponownych pochówków.
 9. W Uroczystość Wszystkich Świętych Msze św. w naszym kościele sprawowane będą o godz. 7.30, 9.00 i 10.30, nie będzie Mszy św. o godz. 20.00. Msza św. na cmentarzu o godz. 13.00, następnie procesja za zmarłych.
 10. W Dzień Zaduszny Msza św. na naszym cmentarzu odprawiona zostanie o godz. 10.00. W kościele, po wieczornej Mszy św. odprawiona zostanie procesja za zmarłych.
 11. Msza św. i procesja za zmarłych na cmentarzu komunalnym przy ul. Wiślanej zostanie odprawiona 1 i 2 listopada o godz. 12.00.
 12. Tradycyjna modlitwa wymieniankowa za zmarłych trwać będzie w naszym kościele od 2 do 8 listopada. Wypełnione karty, które wyłożone są na ławkach, można składać w biurze parafialnym oraz w zakrystii. Prosimy aby imiona zmarłych pisać czytelnie oraz w mianowniku.
 13. Prosimy o pomoc mężczyzn przy remoncie małego domu parafialnego od jutra, codziennie, od godz. 15.00.
 14. Parafia pw. św. Łukasza i św. Rity zaprasza na „Dzień – Noc świętych” w sobotę, 29 października. O godz. 12.00 Msza św. sprawowana przez ks. Biskupa Krzysztofa Włodarczyka a następne czuwanie przed Najświętszym Sakramentem do godz. 21.00. Szczegółowe informacje na plakacie.
 15. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej a w szczególności najnowszego numeru „Przewodnika Katolickiego”. Przy wyjściach z kościoła wyłożone są także foldery informujące o życiu naszej Parafii wraz z kalendarium wydarzeń do końca roku kalendarzowego.
 16. Na tablicy pod chórem zamieszczona jest fotorelacja z ostatnich wydarzeń w naszej Parafii.
 17. W minionym tygodniu odeszli do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej: † Tadeusz Wolski, lat 75;
† Michał Głoszczyński, lat 45; † Krystyna Bieżuńska, lat 73; Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…