Ogłoszenia Duszpasterskie XXIX Niedziela Zwykła – 16 października 2022 r.

 1. Dziękujemy wszystkim uczestnikom rekolekcji, które poprowadził ks. Dominik Chmielewski, zespołom muzycznym, służbie liturgicznej, Panu kościelnemu i Panom organistom za wszelką pomoc w realizacji tego wydarzenia. Owocem rekolekcji jest zaproszenie młodzieży i małżeństw do troski o swoje życie i pielęgnowanie w nim nadziei. Dlatego młodzież zapraszamy w każdą niedzielę na Mszę św. o godz. 20.00 a jutro na spotkanie Duszpasterstwa Młodzieży „Młyn” o godz. 19.00, a małżeństwa zapraszamy w piątek na godz. 19.15.
 2. Dzisiaj rozpoczynamy  Rekolekcje na Dobry Początek dla środowiska akademickiego naszego miasta. Szczególnie zapraszamy na godz. 18.30 na różaniec, modlitwę uwielbienia, Mszę św. o godz. 20.00 i o godz. 21.15 nabożeństwo o uzdrowienie. Kolejne wieczory rekolekcyjne: jutro kościół Świętej Trójcy, godz. 18.00, wtorek – kościół oo. Jezuitów, godz. 18.00, środa – katedra bydgoska, godz. 18.00.
 3. Nabożeństwa różańcowe w naszym kościele: dla dzieci w poniedziałek, środę i piątek o godz. 17.15, dla młodzieży i dorosłych w dni powszednie po wieczornej Mszy św. a w niedziele o godz. 19.30.
 4. Bydgoski Klub Frondy zaprasza na spotkanie z Panem prokuratorem Andrzejem Witkowskim, który prowadził śledztwo w sprawie morderstwa ks. Jerzego Popiełuszki – jutro, o godz. 18.00 w Centrum Edukacyjno-Formacyjnym Diecezji Bydgoskiej, ul. Grodzka 18.
 5. We wtorek, jak w każdy 18 dzień miesiąca zapraszamy do wspólnej modlitwy z św. Janem Pawłem II , w łączności z różańcem. A w sobotę obchodzić będziemy Uroczystość św. Jana Pawła II, patrona województwa kujawsko-pomorskiego.
 6. Także we wtorek X Drużyna Harcerek ZHR Aventura zaprasza na zbiórkę dziewczęta od 10 do 16 roku życia – w Domu Parafialnym o godz. 17.30.
 7. W piątek zapraszamy na kolejny koncert, z cyklu Międzynarodowych Koncertów Organowych, które organizujemy we współpracy z Akademią Muzyczną w Bydgoszczy. Przy organach zasiądzie niemiecki organista Johannes Goetz. Początek o godz. 19.00.
 8. W sobotę zapraszamy na kolejny spacer po Bydgoszczy – tym razem do Myślęcinka oraz do Muzeum Wodociągów. Zbiórka o godz. 10.00 na pętli tramwajowej w Lesie Gdańskim.
 9. Za tydzień przeżywać będziemy Niedzielę Misyjną, która rozpocznie Tydzień Misyjny, pod hasłem „Będziecie moimi świadkami”. Taca z tej niedzieli przeznaczona będzie na Papieskie Działa Misyjne.
 10. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych oraz Dzień Zaduszny. Pamiętajmy o uporządkowaniu grobów na naszym cmentarzu parafialnym i sortowaniu śmieci do odpowiednich pojemników. Bardzo dziękujemy harcerzom, którzy pomagają przygotować cmentarz na uroczystości, sprzątając spadające liście. Przypominamy także o konieczności prolongowania grobów po 20 latach od pogrzebu. Groby nieopłacone mogą być, zgodnie z ustawą, wykorzystane do ponownych pochówków.
 11. Już dzisiaj zapraszamy na Msze św. odprawione na cmentarzu: 1 listopada o godz. 13.00 w intencji zmarłych Parafian oraz 2 listopada o godz. 10.00 w intencji wszystkich spoczywających na naszym cmentarzu.
 12. Tradycyjna modlitwa wymieniankowa za zmarłych trwać będzie w naszym kościele od 2 do 8 listopada. Wypełnione karty, które wyłożone są na ławkach, można składać w biurze parafialnym oraz w zakrystii. Prosimy aby imiona zmarłych pisać czytelnie oraz w mianowniku.
 13. W ubiegłą niedzielę na cele inwestycyjne zebraliśmy 6 120 zł. Miejski Konserwator Zabytków dokonał odbioru prac przy prospekcie organowym, których koszt wyniósł 86 tys. zł   z czego wkład naszej Parafii wyniósł 26 tys, a pozostałe 60 tys. to dotacja Urzędu Marszałkowskiego.
 14. Duszpasterstwo Nauczycieli Diecezji Bydgoskiej serdecznie zaprasza we wtorek, 18 października na godz. 18.00 do bydgoskiej katedry nasz Mszę św. i intencji wszystkich pracowników oświaty.
 15. Zapraszamy już dzisiaj na pielgrzymkę kolejarzy na Jasną Górę, która odbędzie się w tym roku w dniach 5 – 6 listopada.
 16. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej a w szczególności najnowszego numeru „Przewodnika Katolickiego”. Przy wyjściach z kościoła wyłożone są także foldery informujące o życiu naszej Parafii wraz z kalendarium wydarzeń do końca roku kalendarzowego.
 17. Dzisiaj przeżywamy XXII Dzień Papieski, pod hasłem Blask prawdy. Główne obchody w Bydgoszczy rozpoczną się o godz. 13.00 w Bazylice św. Wincentego à Paulo. W naszej Parafii gościmy wolontariuszy fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, którzy kwestują na stypendia dla uzdolnionej młodzieży. Prosimy o słowo przedstawiciela stypendystów
 18. W minionym tygodniu odeszli do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej: † Marek Rybczyński, lat 63;
† Florian Gajewski, lat 91 ; Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…