Ogłoszenia Duszpasterskie – XXVIII Niedziela Zwykła, 9 października 2022 r.

 1. Przeżywając Rok Nadziei, przygotowujący nas do 100-lecia naszej Parafii w 2024 r. zapraszamy na rozpoczynające się dzisiaj rekolekcje, które poprowadzi Dominik Chmielewski, pod hasłem Obudź nadzieję w czasach beznadziei. Początek rekolekcji dzisiaj Modlitwą Różańcową o godz. 19.30 oraz Mszą św. z  nauką rekolekcyjną o godz. 20.00. W poniedziałek i wtorek zapraszamy na godz. 18.30  – w programie: Różaniec, adoracja Najświętszego Sakramentu, Msza św., modlitwa o uzdrowienie, uwielbienie i Apel Jasnogórski.
 2. Nabożeństwa różańcowe w naszym kościele: dla dzieci w poniedziałek, środę i piątek o godz. 17.15, dla młodzieży i dorosłych w dni powszednie po wieczornej Mszy św. a w niedziele o godz. 19.30. Na tablicy pod chórem znajduje się wystawa różańców wykonanych własnoręcznie przez uczniów SP nr 2.
 3. Spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. odbędzie się jutro, w Domu Parafialnym, po Mszy św. o godz. 18.00.
 4. W wtorek rozpoczyna się w naszym kościele cykl Międzynarodowych Koncertów Organowych, które organizujemy we współpracy z Akademią Muzyczną im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy. Przy organach zasiądzie hiszpański organista Angel Hortas Rodriguez – Pascual. Początek koncertu – wyjątkowo o godz. 16.30.
 5. Zapraszamy dziewczęta w wieku od 10 do 16 roku życia pragnące dołączyć do 10 Drużyny Harcerek ZHR Aventura we wtorek, na godz. 17.30 do Domu Parafialnego.
 6. Bydgoski Klub Frondy zaprasza na pokaz filmu „Johnny”, opowiadającego o życiu śp. ks. Jana Kaczkowskiego, który odbędzie się w kinie Helios w środę, 12 października. Bilety w cenie 15 zł., zapisy w zakrystii.
 7. Z okazji przypadającego w piątek Dnia Edukacji Narodowej wszystkim nauczycielom, pedagogom, wychowawcom oraz pracownikom placówek oświatowych składamy najlepsze życzenia wielu sił i wytrwałości oraz światła Ducha Świętego w trosce o dzieci i młodzież dla dobra Kościoła i Ojczyzny.
 8. W przyszłą niedzielę, w ramach Rekolekcji na Dobry Początek dla środowiska akademickiego naszego miasta, będziemy gościli na wszystkich Mszach św. „Teobańkologię” czyli ks. Teodora Sawielewicza wraz z towarzyszącymi mu osobami. Szczególnie zapraszamy na godz. 18.30 na konferencję z ogólnym wprowadzeniem, modlitwę uwielbienia, Mszę św. i nabożeństwo o uzdrowienie.
 9. Również w przyszłą niedzielę będziemy przeżywali XXII Dzień Papieski, pod hasłem Blask prawdy. Główne obchody tego dnia rozpoczną się o godz. 13.00 w Bazylice św. Wincentego à Paulo. W naszej Parafii gościć będziemy wolontariuszy fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, którzy kwestować będą na stypendia dla uzdolnionej młodzieży.
 10. Diecezjalna Pielgrzymka na Jasną Górę odbędzie się w dniach 20 – 21 października. Wszystkich, którzy pragną w niej uczestniczyć prosimy o zgłaszanie się w Biurze Parafialnym.
 11. Zapraszamy na kolejny spacer po Bydgoszczy – tym razem do Myślęcinka oraz do Muzeum Wodociągów – w sobotę, 22 października.
 12. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych oraz Dzień Zaduszny. Pamiętajmy o uporządkowaniu grobów na naszym cmentarzu parafialnym i sortowaniu śmieci do odpowiednich pojemników. Przypominamy także o konieczności prolongowania grobów po 20 latach od pogrzebu. Groby nieopłacone mogą być, zgodnie z ustawą, wykorzystane do ponownych pochówków.
 13. Tradycyjna modlitwa wymieniankowa za zmarłych trwać będzie w naszym kościele od 2 do 8 listopada. Wypełnione karty, które wyłożone są na ławkach, można składać w biurze parafialnym oraz w zakrystii. Prosimy aby imiona zmarłych pisać czytelnie oraz w mianowniku.
 14. Zapraszamy już dzisiaj na pielgrzymkę kolejarzy na Jasną Górę, która odbędzie się w tym roku w dniach 5 – 6 listopada.
 15. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej a w szczególności najnowszego numeru „Przewodnika Katolickiego”.
 16. W minionym tygodniu odeszli do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej: † Franciszka Lorek, lat 95;
† Wanda Wilk, lat 90; † Zofia Lewińska, lat 87; Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…