Ogłoszenia Duszpasterskie – XXVII Niedziela Zwykła, 2 października 2022 r.

 1. Z racji rozpoczynającego się nowego Roku Akademickiego wszystkim studentom, nauczycielom akademickim i pracownikom uczelni życzymy światła Ducha Świętego na wykładanie i zdobywanie wiedzy naukowej oraz mądrości życiowej. Już dzisiaj zapraszamy na akademickie „Rekolekcje na dobry początek”, które rozpoczną się w naszym kościele w Dzień Papieski, 16 października.
 2. Nabożeństwa różańcowe w naszym kościele: dla dzieci w poniedziałek, środę i piątek o godz. 17.15, dla młodzieży i dorosłych w dni powszednie po wieczornej Mszy św. a w niedziele o godz. 19.30.
 3. Jutro Duszpasterstwo Kolejarzy zaprasza na Mszę św. wieczorną, różaniec i spotkanie brać kolejarską i wszystkich sympatyków kolei.
 4. We wtorek, wraz z fundacją Eleazar, zapraszamy na wieczorną Mszę św. oraz spotkanie grupy wsparcia psychicznego. Po Mszy św. nabożeństwo ku czci św. Michała Archanioła w łączności z nabożeństwem różańcowym.
 5. W I środę miesiąca po wieczornej Mszy św. nabożeństwo do św. Józefa w łączności z nabożeństwem różańcowym.
 6. W I czwartek miesiąca o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. wotywna o Jezusie Chrystusie Najwyższym i Wiecznym Kapłanie, a w modlitwie różańcowej polecać będziemy intencje powołaniowe.
 7. W I piątek miesiąca obchodzić będziemy wspomnienie Matki Bożej Różańcowej. W tym dniu spowiedź św. od godz. 17.00. Na mszy św. o godz. 18.00 poświęcone zostaną różańce dzieciom przygotowującym się do I Komunii św. O godz. 19.30 Ks. Biskup Krzysztof Włodarczyk przewodniczyć będzie w naszym kościele uroczystym Nieszporom z okazji wizytacji wspólnoty Wiernych Tradycji Łacińskiej. Po liturgii nastąpi poświęcenie obrazu Matki Bożej Śnieżnej, który będzie wędrował po rodzinach wspólnoty. Zapraszamy do wspólnej z Pasterzem naszej Diecezji.
 8. Rozpoczęliśmy Rok Nadziei, w ramach Wielkiego Triduum przygotowującego Naszą Parafię do obchodów 100 – lecia jej istnienia w 2024 r. Z tej okazji zapraszamy na specjalne rekolekcje, które poprowadzi ks. Dominik Chmielewski, pod hasłem Obudź nadzieję w czasach beznadziei. W przyszłą niedzielę wygłosi homilię na wszystkich Mszach św. a szczególnie zapraszamy na Różaniec o 19.30, Mszę św. z nauką rekolekcyjną i uwielbieniem. W poniedziałek i wtorek zapraszamy na Różaniec o 18.30, Mszę św. z nauką rekolekcyjną i uwielbieniem.
 9. Od jutra w Biurze Parafialnym będzie można rezerwować intencje mszalne na przyszły rok.
 10. Dzisiaj odbywa się kwesta do puszek na potrzeby Radia Maryja, a przedstawiciel Towarzystwa Przyjaciół KUL przyjmuje składki i ofiary w pokoju nr 3 w Domu Parafialnym.
 11. Już dzisiaj zapraszamy na cykl Międzynarodowych Koncertów Organowych, które rozpoczną się w naszym kościele we wtorek, 11 października. Szczegóły na plakacie. Jednocześnie informujemy, że w tym tygodniu zakończyliśmy II etap prac konserwatorskich prospektu organowego – część ornamentów i zdobień została oczyszczona, scalona i na nowo pozłocona. Nadal trwają prace remontowe w małym domu parafialnym , w toaletach dużego domu parafialnego na parterze, wnętrzu kaplicy cmentarnej oraz na elewacji naszego kościoła.
 12. Diecezjalna Pielgrzymka na Jasną Górę odbędzie się w dniach 20 – 21 października. Wszystkich, którzy pragną w niej uczestniczyć prosimy o zgłaszanie się w Biurze Parafialnym.
 13. Bydgoski Klub Frondy zaprasza na pokaz filmu „Johnny”, opowiadającego o życiu śp. ks. Jana Kaczkowskiego, który odbędzie się w kinie Kinie Helios w środę, 12 października. Bilety w cenie 15 zł., zapisy w zakrystii.
 14. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej a w szczególności najnowszego numeru „Przewodnika Katolickiego”.
 15. W minionym tygodniu odeszli do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej: † Klementyna Drężek, lat 84;
† Stanisław Tymek, lat 72; † Genowefa Borkowska, lat 88; Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…