Ogłoszenia Duszpasterskie, XXVI Niedziela Zwykła – 25 września 2022 r.

 1. Dzisiaj obchodzimy w Kościele Powszechnym 107 Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Pamiętajmy w modlitwie o tych, którzy utracili swój dom, szczególnie w tym roku o naszych sąsiadach z Ukrainy. Niech ten dzień obudzi w nas poczucie odpowiedzialności materialnej i duchowej za wszystkich uchodźców. Dziękujemy wszystkim naszym Parafianom, którzy z otwartymi sercami włączyli się i włączają w pomoc uchodźcom z Ukrainy.
 2. Zapraszamy na spotkanie z ks. prof. Dariuszem Oko – jutro, o godz. 18.00 Msza św. z homilią a po niej wykład pt. „Katastrofa Kościoła w Niemczech jako sygnał alarmowy dla całego Kościoła”.
 3. W czwartek obchodzić będziemy święto świętych Archaniołów – Michała, Gabriela i Rafała. Po wieczornej Mszy św. zapraszamy na nabożeństwo ku czci św. Gemmy.
 4. W I sobotę miesiąca o godz. 7.30 odprawiona zostanie Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi, a po niej nabożeństwo pierwszosobotnie. Od godz. 8.00 księża odwiedzą chorych z posługą sakramentalną.
 5. Także w sobotę rozpoczyna się październik – nabożeństwa różańcowe w naszym kościele: dla dzieci w poniedziałek, środę i piątek o godz. 17.15, dla młodzieży i dorosłych w dni powszednie po wieczornej Mszy św. a w niedziele o godz. 19.30.
 6. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00 odbędzie się spotkanie i nabożeństwo dla wspólnoty Żywego Różańca, a po Mszach św. zbierane będą ofiary na potrzeby Radia Maryja.
 7. Rozpoczynamy Rok Nadziei, w ramach wielkiego Triduum przygotowującego Naszą Parafię do obchodów 100 – lecia jej istnienia. Z tej okazji zapraszamy na specjalne rekolekcje, które poprowadzi ks. Dominik Chmielewski w dniach od 9 do 11 października, pod hasłem Obudź nadzieję w czasach beznadzei. Szczegóły podamy za tydzień.
 8. Koło Misyjne prosi o przynoszenie starych telefonów komórkowych, znaczków pocztowych, kluczy czy monet, które zostaną przekazane na cele misyjne. Przedmioty te można zostawić w zakrystii lub Biurze Parafialnym.
 9. Od 3 października w Biurze Parafialnym będzie można rezerwować intencje mszalne na przyszły rok.
 10. Ksiądz Biskup Krzysztof Włodarczyk zaprasza na Rodzinny Różaniec Ulicami Bydgoszczy w sobotę, 1 października. Początek w bydgoskiej Katedrze o godz. 11.00 a następnie przemarsz do kościoła pw. Św. Jadwigi Królowej i Msza św. o godz. 12.00. Szczegóły na plakacie.
 11. Diecezjalna Pielgrzymka na Jasną Górę odbędzie się w dniach 20 – 21 października. Będzie to przygotowanie do obchodzenia w 2024 r. XX-lecia powstania naszej Diecezji. Wszystkich, którzy pragną w niej uczestniczyć prosimy o zgłaszanie się w Biurze Parafialnym.
 12. Duszpasterstwo Akademickie „Stryszek”, działające przy bazylice pw. Św. Wincentego à Paulo, zaprasza na Msze św. dla studentów sprawowane w bazylice w niedziele, o godz. 18.00 a następnie na spotkanie integracyjne. Szczegóły na plakacie oraz facebook’u Duszpasterstwa.
 13. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej a w szczególności najnowszego numeru „Przewodnika Katolickiego” z dodatkiem 5 minut z Bogiem na październik.
 14. W minionym tygodniu odeszli do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej: † Alicja Świetlik † Tadeusz Urban
Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…