Ogłoszenia Duszpasterskie – XXV Niedziela Zwykła, 18 września 2022 r.

 1. Dzisiaj przypada dzień Środków Społecznego Przekazu. Otoczmy modlitwą wszystkich tworzących media zarówno świeckie jak i katolickie. Prośmy także o roztropne i umiejętne korzystanie ze środków masowego przekazu przez każdego z nas.
 2. Jak w każdy 18 dzień miesiąca, zapraszamy do wspólnej modlitwy ze św. Janem Pawłem II na godz. 19.30.
 3. Po wakacyjnej przerwie powracamy do parafialnego rytmu życia. Bardzo zapraszamy do zapoznania się i skorzystania z istniejących możliwości osobistej, jak i wspólnotowej formacji w działających grupach i wspólnotach. Szczegóły na stronie internetowej. Wszystkich, którzy zamieszkali na terenie naszej Parafii w ostatnich latach, zwłaszcza w okresie pandemii prosimy o poinformowanie w Biurze Parafialnym o dołączeniu do naszej wspólnoty.
 4. W trosce o nasze wspólne dobro i jak najlepsze warunki życia naszej Parafii aktualnie prowadzimy prace remontowe elewacji południowej kościoła, wnętrz małego domu parafialnego, parteru dużego domu parafialnego, wnętrza kaplicy cmentarnej oraz prace konserwatorskie prospektu organowego. Fotorelacje znajdują się na naszej stronie internetowej. Bardzo dziękujemy za modlitewne, jak i materialne wsparcie tych przedsięwzięć.
 5. Dzisiaj przy wyjściu z kościoła od strony targowiska zbierane są podpisy pod projektem Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej o zmianie ustawy o rencie socjalnej.
 6. Zapraszamy na spotkanie z ks. prof. Dariuszem Oko w poniedziałek 26 września. O godz. 18.00 Msza św. z homilią a po niej wykład pt. „Katastrofa Kościoła w Niemczech jako sygnał alarmowy dla całego Kościoła”.
 7. Koło Misyjne prosi o przynoszenie starych telefonów komórkowych, znaczków pocztowych, kluczy czy monet, które zostaną przekazane na cele misyjne. Przedmioty te można zostawić w zakrystii lub Biurze Parafialnym.
 8. Od 3 października w Biurze Parafialnym będzie można rezerwować intencje mszalne na przyszły rok.
 9. Diecezjalna Pielgrzymka na Jasną Górę odbędzie się w dniach 20 – 21 października. Będzie to przygotowanie do obchodzenia w 2024 r. XX-lecia powstania naszej Diecezji. Wszystkich, którzy pragną w niej uczestniczyć prosimy o zgłaszanie się w Biurze Parafialnym.
 10. Katecheza przedmałżeńska z kursem tańca rozpocznie się 11 października w parafii Św. Maksymiliana Kolbego na Osowej Górze. Szczegóły na plakacie i ulotkach.
 11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej a w szczególności najnowszego numeru „Przewodnika Katolickiego”.
 12. W minionym tygodniu odeszli do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej: † Bernadeta Leda, lat 62;
† Bogusław Pastwa, lat 64; † Joanna Słowińska, lat 82; † Józef Czerwczak, lat 72; Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…