Ogłoszenia Duszpasterskie – XXIV Niedziela Zwykła, 11 września 2022 r.

 1. Rozpoczynamy dzisiaj Kwartalne Dni Modlitw za Dzieci, Młodzież i Wychowawców a także XII Tydzień Wychowania pod hasłem „Ja jestem Drogą i Prawdą i Życiem” (J 14,6). Niech będzie to dla nas wszystkich czas szczególnej troski o owocujące miłością i mądrością wychowanie dzieci i młodzieży.
 2. Członków Duszpasterstwa Kolejarzy a także sympatyków kolei zapraszamy w poniedziałek  na wieczorną Mszę św. a po niej spotkanie w Domu Parafialnym.
 3. Wszystkich zaangażowanych w organizację naszego parafialnego festynu zapraszamy na spotkanie we wtorek po wieczornej Mszy św. do Domu Parafialnego.
 4. W środę przeżywać będziemy święto Podwyższenia Krzyża Świętego. W tym dniu Wspólnota Sursum Corda zaprasza na Mszę św. wieczorną oraz spotkanie w Domu Parafialnym.
 5. Także w środę odbędzie się spotkanie kandydatów do Bierzmowania z klas I szkół ponadpodstawowych – początek Mszą św. o godz. 18.00. Obecność obowiązkowa!
 6. Wszystkich katechetów pracujących w przedszkolach i szkołach na terenie naszej Parafii zapraszamy w czwartek na Mszę św. na godz. 18.00 a po niej na spotkanie w Domu Parafialnym.
 7. Spotkanie dla rodziców dzieci, które w przyszłym roku przystąpią do I Komunii św. odbędzie się w piątek, 16 września o godz. 18.00 w kościele.
 8. W przyszła niedzielę, jak w każdy 18 dzień miesiąca, zapraszamy do wspólnej modlitwy ze św. Janem Pawłem II na godz. 19.30. W tym dniu zainaugurujemy w naszej Parafii kolejny rok – Rok Nadziei – który będzie kolejnym etapem przygotować do 100 – lecia erygowania naszej Parafii. Świadkiem Nadziei będą Państwo Gabriela i Leszek Jastrzębscy z fundacji „Dom św. Jakuba”.
 9. Zapraszamy na spotkanie z ks. prof. Dariuszem Oko w poniedziałek 26 września – o godz. 18.00 Msza św. z homilią a po niej wykład pt. „Katastrofa Kościoła w Niemczech jako sygnał alarmowy dla całego Kościoła”.
 10. Trwają prace konserwatorskie elewacji południowej, oraz części zachodniej naszego kościoła. W związku z tym przepraszamy za wszelkie utrudnienia i prosimy o zachowania ostrożności. Polecamy prace i bezpieczeństwo realizujących tę inwestycję modlitwie wszystkich Parafian.
 11. Są jeszcze wolne intencje mszalne we wrześniu, w dni powszednie, o godz. 7.30, które można zamawiać w Biurze Parafialnym.
 12. Dzisiaj przy wyjściu z kościoła zbierane są podpisy pod projektem Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej o zmianie ustawy o rencie socjalnej.
 13. Koło Misyjne prosi o przynoszenie starych telefonów komórkowych, znaczków pocztowych, kluczy czy monet, które zostaną przekazane na cele misyjne. Przedmioty te można zostawić w zakrystii lub Biurze Parafialnym.
 14. Diecezjalna Pielgrzymka na Jasną Górę odbędzie się w dniach 20 – 21 października. Będzie to przygotowanie do obchodzenia w 2024 r. XX-lecia powstania naszej Diecezji.
 15. Katecheza przedmałżeńska z kursem tańca rozpocznie się 11 października w parafii pw. Św. Maksymiliana Kolbego na Osowej Górze. Szczegóły na plakacie i ulotkach.
 16. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej a w szczególności najnowszego numeru „Przewodnika Katolickiego”.