Ogłoszenia Duszpasterskie – XXIII Niedziela Zwykła, września2022 r.

 1. Msza św. na rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego zostanie odprawiona dzisiaj o godz. 12.15. Zapraszamy do wspólnej modlitwy wszystkich uczniów, rodziców, nauczycieli i wychowawców. Podczas Mszy św. poświęcone zostaną plecaki i przybory szkolne. Katecheci pracujący w przedszkolach i szkołach na terenie naszej Parafii będą mieli spotkanie w czwartek, 15 września, które rozpocznie się Mszą św. o godz. 18.00. Pragniemy poinformować, że Pani Katechetka Paulina Radzimińska, która przez wiele lat ofiarnie służyła dzieciom w ramach katechezy i troski o ich życie religijne, wstąpiła do zakonu Sióstr Kamedułek. Z wdzięcznością za wszystko, co uczyniła w naszej Parafii, otoczmy ją modlitwą na drodze powołania zakonnego.
 2. We wtorek wraz z fundacją Eleazar zapraszamy grupę wsparcia psychicznego oraz wszystkich chętnych na Mszę św. o godz. 18.00. Po niej zostanie odprawione nabożeństwo ku czci św. Michała Archanioła.
 3. W pierwszą środę miesiąca zapraszamy na nabożeństwo do św. Józefa, po wieczornej Mszy św.
 4. Także w środę odbędzie się spotkanie kandydatów do Bierzmowania z klas VII i VIII szkół podstawowych – początek Mszą św. o godz. 18.00.
 5. Duszpasterstwo Młodzieży Młyn zaprasza na Mszę św. i spotkanie w środę na godz. 18.00.
 6. W czwartek obchodzić będziemy Uroczystość Narodzenia NMP – Matki Bożej Pięknej Miłości – głównej Patronki naszej Diecezji. Suma odpustowa w Katedrze sprawowana będzie o godz. 18.00.
 7. Wznowione zostały próby chóru parafialnego Laudate Dominum – próby odbywają się we wtorki i piątki o godz. 19.00 w Domu Parafialnym. Serdecznie zapraszamy wszystkich, pragnących swoim śpiewem ubogacić liturgię, do dołączenia do naszego chóru.
 8. Wszystkie śpiewające dzieci zapraszamy do wspólnego śpiewania w scholi dziecięcej – pierwsza po wakacjach próba odbędzie się w najbliższy wtorek, o godz. 19.00 w Domu Parafialnym.
 9. Dzisiaj odbywa się kwesta do puszek na potrzeby Radia Maryja, a przedstawiciel Towarzystwa Przyjaciół KUL przyjmuje składki i ofiary w pokoju nr 3 w Domu Parafialnym.
 10. Od 1 września Biuro Parafialne czynne jest w poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki od 10.00 do 12.00 natomiast w środy od 16.00 do 18.00.
 11. Spotkanie dla rodziców dzieci, które w przyszłym roku przystąpią do I Komunii św. odbędzie się w piątek, 16 września o godz. 18.00 w kościele.
 12. Rozpoczęliśmy prace konserwatorskie elewacji południowej, oraz części zachodniej naszego kościoła. W związku z tym przepraszamy za wszelkie utrudnienia i prosimy o zachowania ostrożności. Polecamy prace i bezpieczeństwo realizujących tę inwestycję modlitwie wszystkich Parafian.
 13. Są jeszcze wolne intencje mszalne we wrześniu, w dni powszednie, o godz. 7.30, które można zamawiać w Biurze Parafialnym.
 14. Diecezjalna Pielgrzymka na Jasną Górę odbędzie się w dniach 20 – 21 października. Będzie to przygotowanie do obchodzenia w 2024 r. XX-lecia powstania naszej Diecezji.
 15. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej a w szczególności najnowszego numeru „Przewodnika Katolickiego”.
 16. W minionym tygodniu odeszła do wieczności z naszej wspólnoty Parafialnej:
† Maria Osmańska, lat 78; Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…