Ogłoszenia Duszpasterskie – XXII Niedziela Zwykła, 28 sierpnia 2022 r.

 1. Serdecznie witamy w naszej Parafii ks. diakona Alberta Grudzkę, który odbywać będzie miesięczną praktykę parafialną. Wypraszajmy w modlitwie Księdzu Diakonowi wielu łask płynących z Najświętszego Serca Jezusa, oraz wytrwałości i siły na czas praktyki. Szczęść Boże!
 2. Kończy się czas wakacji i urlopów i w środę obchodzić będziemy Święto Poświęcenia bydgoskiej Katedry – módlmy się tego dnia za księdza Biskupa Krzysztofa oraz całą Diecezję, zwłaszcza uczestnicząc w Mszy św., którą Ksiądz Biskup odprawi w Katedrze o godz. 18.00.
 3. W czwartek przeżywamy 83 rocznicę wybuchu II Wojny Światowej – szczególną modlitwą otoczmy wszystkich poległych oraz wypraszajmy łaskę pokoju dla naszej Ojczyzny.
 4. W czwartek także rozpoczyna się nowy rok szkolny i katechetyczny – nauczycielom, pedagogom, katechetom oraz wszystkim pracownikom placówek edukacyjnych życzymy światła Ducha Świętego i ofiarnej miłości w trosce o dzieci i młodzież. A rodzicom i uczniom jak najlepszego wykorzystania nowego roku szans i możliwości rozwoju wychowawczego i intelektualnego.
 5. W pierwszy czwartek miesiąca o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. wotywna o Jezusie Chrystusie Najwyższym i Wiecznym Kapłanie a po Mszy św. nabożeństwo w intencji nowych i świętych powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych.
 6. W pierwszy piątek miesiąca Spowiedź św. od godz. 17.00. Po Mszy św. wieczornej zostanie odprawione nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa a następnie spotkanie Straży Honorowej i tych, którzy pragną dołączyć do tej wspólnoty.
 7. W pierwszą sobotę miesiąca o godz. 7.30 zostanie odprawiona Msza św. Wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy świata. Po Mszy św. Nabożeństwo pierwszosobotnie. Od godz. 8.00 księża odwiedzą chorych z posługą sakramentalną.
 8. Msza św. na rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego zostanie odprawiona w przyszłą niedzielę o godz. 12.15. Zapraszamy do wspólnej modlitwy wszystkich uczniów, rodziców, nauczycieli i wychowawców. Podczas Mszy św. poświęcone zostaną plecaki i przybory szkolne.
 9. W przyszłą niedzielę po porannej Mszy św. zapraszamy na spotkanie i nabożeństwo dla Matek i Ojców Żywego Różańca. W tym dniu także odbywać się będzie kwesta do puszek na potrzeby Radia Maryja.
 10. Od 1 września biuro czynne będzie w poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki od 10.00 do 12.00 natomiast w środy od 16.00 do 18.00.
 11. Wznowione zostają próby chóru parafialnego Laudate Dominum – pierwsza próba odbędzie się w piątek o godz. 19.00 w Domu Parafialnym.
 12. W tym tygodniu rozpoczynamy prace konserwatorskie elewacji południowej, oraz części zachodniej naszego kościoła. W związku z tym przepraszamy za wszelkie utrudnienia i prosimy o zachowania ostrożności. Polecamy prace i bezpieczeństwo realizujących tę inwestycję modlitwie wszystkich Parafian.
 13. Są jeszcze wolne intencje mszalne we wrześniu, w dni powszednie, o godz. 7.30, które można zamawiać w Biurze Parafialnym.
 14. Wspólnota Żywego Różańca spotyka się w bydgoskiej Katedrze na Mszy św. i różańcu w ramach modlitw przed Odpustem MB Pięknej Miłości w najbliższy czwartek o godz. 17.00.
 15. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej a w szczególności najnowszego numeru „Przewodnika Katolickiego”.
 16. Na tablicy pod chórem zamieszczona jest fotorelacja z ostatnich wydarzeń w naszej Parafii.
 17. W minionym tygodniu odeszli do wieczności z naszej wspólnoty Parafialnej:
† Mirosław Rogowski † Artur Śrubka Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…