Ogłoszenia Duszpasterskie – XXI Niedziela Zwykła, 21 sierpnia 2022.

 1. Dziękujemy wszystkim pielgrzymom, którzy w ubiegłą niedzielę wzięli udział w XXXIII Pielgrzymce Maksymiliańskiej z naszego kościoła na Osową Górę, także tym którzy duchowo wspierali wszystkich pątników. Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację i przeprowadzenie pielgrzymki. Wyrażamy także wdzięczność siostrom Albertynkom, które gościły pielgrzymów na postoju oraz służbom odpowiedzialnym za bezpieczeństwo pielgrzymów.
 2. Nabożeństwo ku czci św. Gemmy zostanie odprawione w czwartek, po wieczornej Mszy św.
 3. Trwa sierpień, miesiąc szczególnie poświęcony Matce Bożej – w tym tygodniu, w piątek, przypada Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej – podczas Mszy św. odnowimy Śluby Jasnogórskie. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od spożywania pokarmów mięsnych.
 4. W piątek przybywa do naszej Parafii ks. diakon Albert Grudzka, który odbywać będzie miesięczną praktykę duszpasterską w naszej wspólnocie.
 5. W sobotę przypada 120 rocznica urodzin syna naszej Parafii – Sługi Bożego ks. Stanisława Streicha, który został zamordowany przez komunistę w czasie celebrowania Eucharystii w Luboniu 27 lutego 1933 r.
 6. W ubiegłym tygodniu przy remoncie małego domu parafialnego kontynuowano prace instalatorskie oraz rozpoczęto prace związane z instalacją nowych sufitów. Za prace w tym tygodniu dziękujemy szczególnie Panom: Darkowi, Wiesławowi, Krzysztofowi i Tomaszowi. Bardzo prosimy o pomoc w pracach od poniedziałku przez cały tydzień, od godz. 10.00.
 7. W tym tygodniu rozpoczynamy prace konserwatorskie elewacji południowej, oraz części zachodniej naszego kościoła. W związku z tym przepraszamy za wszelkie utrudnienia i prosimy o zachowania ostrożności. Polecamy prace i bezpieczeństwo realizujących tę inwestycję modlitwie wszystkich Parafian.
 8. Podczas kwesty na potrzeby Radia Maryja zebrano 750 zł. Serdecznie dziękujemy za wszystkie ofiary.
 9. Są jeszcze wolne intencje mszalne w sierpniu i we wrześniu, w dni powszednie, o godz. 7.30, które można zamawiać w Biurze Parafialnym.
 10. Dzisiaj po Mszy św., przy wyjściu z kościoła, można złożyć podpis pod obywatelskim projektem przepisów „W obronie chrześcijan”, który ma zapewnić ochronę miejscom kultu religijnego, osobom duchownym oraz wiernym – chodzi o zapobieganie profanacjom, dewastacjom czy aktom zakłócania nabożeństw.
 11. Stowarzyszenie „Alwernia” działające przy ul. Dworcowej 87 serdecznie zaprasza rodzi i małżeństwa na bezpłatną terapią z dwoma psychoterapeutami. Szczegóły na plakacie oraz pod numerem tel. 693 670 565.
 12. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej a w szczególności najnowszego numeru „Przewodnika Katolickiego”
 13. Wszystkim przebywającym w naszej Parafii jak i udającym się na urlopy życzymy szczęśliwej i bezpiecznej podróży oraz udanego wakacyjnego wypoczynku – regeneracji sił duchowych i fizycznych. Niech to będzie dobry czas na lekturę Pisma Świętego, literatury katolickiej i wzmocnienie więzi z Panem Bogiem.
 14. W minionym tygodniu odeszli do wieczności z naszej wspólnoty Parafialnej:
† Maria Karwecka, lat 85; † Maria Przygocka, lat 96; † Mirosław Rogowski, lat 66; Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…