Ogłoszenia Duszpasterskie – XX Niedziela Zwykła, 14 sierpnia 2022 r.

  1. Zapraszamy do uczestnictwa w tradycyjnej, XXXII Pielgrzymce Maksymiliańskiej, która dzisiaj wyruszy z naszej Parafii. Pielgrzymka rozpocznie się modlitwą i błogosławieństwem pielgrzymów na dziedzińcu Domu Parafialnego o godz. 15.00, a zakończy się Mszą św. o godz. 18.00 w parafii pw. św. Maksymiliana Kolbego na Osowej Górze. Zapraszamy zarówno wytrawnych pielgrzymów jak i tych, którzy jeszcze nigdy nie wyruszyli na pielgrzymi szlak.
  2. Zapraszamy także do uczestnictwa w III Biegowej Pielgrzymce na Jasną Górę, w dniach 20 – 21 sierpnia. Formularz zgłoszeniowy na stronie martyria.pl.
  3. Jutro przypada Uroczystość Wniebowzięcia NMP – Matki Boskiej Zielnej. Msze św. według porządku niedzielnego. Podczas Mszy św. poświęcone zostaną zioła i kwiaty.
  4. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej zaprasza na Drzwi Otwarte, podczas których będzie można dowiedzieć się, jak zostać rodziną zastępczą lub rodzinnym domem dziecka. Spotkanie odbędzie się 26 sierpnia o godz. 10.00 w Bydgoskim Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu przy ul. Gdańskiej 5. Szczegóły na plakacie.
  5. Wszystkim przebywającym w naszej Parafii jak i udającym się na urlopy życzymy szczęśliwej i bezpiecznej podróży oraz udanego wakacyjnego wypoczynku – regeneracji sił duchowych i fizycznych. Niech to będzie dobry czas na lekturę Pisma Świętego, literatury katolickiej i wzmocnienie więzi z Panem Bogiem.
  6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej a w szczególności najnowszego numeru „Przewodnika Katolickiego”.
  7. W minionym tygodniu odeszli do wieczności z naszej wspólnoty Parafialnej:
† Czesław Lewandowski, lat 83; † Barbara Sobczak, lat 67; † Stanisława Przeworska, lat 82; † Marcin Siwiak, lat 47.   Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…