Ogłoszenia Duszpasterskie – XIX Niedziela Zwykła, 7 sierpnia 2022 r.

 
  1. Trwa sierpień, miesiąc, który jest szczególnie poświęcony trosce o trzeźwość naszego narodu. W dalszym ciągu zachęcamy do podjęcia wraz z modlitwą wyzwania abstynencji w tym miesiącu, wynagradzając w ten sposób wszelkie grzechy pijaństwa i alkoholizmu oraz jako wyraz miłości i troski o młode pokolenie.
  2. Zapraszamy do uczestnictwa w tradycyjnej, XXXIII Pielgrzymce Maksymiliańskiej, która wyruszy z naszej Parafii w przyszłą niedzielę, 14 sierpnia. Pielgrzymka rozpocznie się modlitwą i błogosławieństwem pielgrzymów na dziedzińcu Domu Parafialnego o godz. 15.00 a zakończy się Mszą św. o godz. 18.00 w parafii pw. św. Maksymiliana Kolbego na Osowej Górze. 
  3. Wszystkim przebywającym w naszej Parafii jak i udającym się na urlopy życzymy szczęśliwej i bezpiecznej podróży oraz udanego wakacyjnego wypoczynku – regeneracji sił duchowych i fizycznych. Niech to będzie dobry czas na lekturę Pisma Świętego, literatury katolickiej i wzmocnienie więzi z Panem Bogiem.
  4. W tym tygodniu dzieci z naszej Parafii wraz z rówieśnikami z Ukrainy udają się na wakacyjny wypoczynek. Wyjazd jest współfinansowany ze środków zebranych w czasie koncertu urodzinowego Jana Pawła II oraz loterii fantowej parafialnego festynu. Serdecznie dziękujemy za finansową pomoc i prosimy o modlitwę w intencji dzieci. 
  5. Dzisiaj odbywa się kwesta do puszek na potrzeby Radia Maryja.
  6. W ubiegłym tygodniu przy remoncie małego domu parafialnego zakończono mechaniczne kładzenie tynków. Fotorelacja z postępu prac na naszej stronie internetowej. 
  7. Są jeszcze wolne intencje mszalne w sierpniu, w dni powszednie, o godz. 7.30, które można zamawiać w Biurze Parafialnym.
  8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej a w szczególności najnowszego numeru „Przewodnika Katolickiego” 
  9. W minionym tygodniu odeszli do wieczności z naszej wspólnoty Parafialnej:
† Helena Kruszyńska, lat 96; † Henryk Ślusarz, lat 75; † Ewa Falkus, lat 62; † Tadeusz Wełniak, lat 69;   Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…