Ogłoszenia Duszpasterskie – XVIII Niedziela Zwykła, 31 lipca 2022 r.

 1. Wszystkim korzystającym z czasu wakacji, a przybyłym do naszej Parafii, jak i wyjeżdżającym przypominamy o uczestnictwie w niedzielnej Mszy św., o godnym stroju w kaplicach i świątyniach oraz o możliwości skorzystania z wielu wakacyjnych propozycji dla dzieci, młodzieży i dorosłych, mogących odrodzić, bądź wzmocnić więź z Bogiem i człowiekiem.
 2. W okresie wakacyjnym Biura Parafialne i Cmentarne są czynne od poniedziałku do piątku od 10.00 do 12.00.
 3. Jutro rozpoczyna się miesiąc sierpień, który jest szczególnym czasem poświęconym trosce o trzeźwość naszego narodu. Zechciejmy podjąć wraz z modlitwą wyzwanie abstynencji wynagradzając w ten sposób wszelkie grzechy pijaństwa i alkoholizmu oraz jako wyraz miłości i troski o młode pokolenie.
 4. Jutro przypada 78 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Dla upamiętnienia tego wielkiego zrywu Polaków w walce z Niemcami o niepodległość naszej Ojczyzny, w godzinie „W”, o 17.00 w naszym kościele będą biły dzwony.
 5. We wtorek, w związku z przypadającym wspomnieniem Matki Bożej Anielskiej, w naszym kościele można uzyskać odpust zupełny – tzw. Porcjunkuli pod zwykłymi warunkami – należy pobożnie nawiedzić kościół, odmówić Ojcze Nasz lub Wyznanie Wiary, być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię św. oraz nie mieć przywiązania do grzechu ciężkiego.
 6. We wtorek wraz z fundacją Eleazar zapraszamy grupę wsparcia psychicznego oraz wszystkich chętnych na Mszę św. o godz. 18.00 i spotkanie. Po Mszy św. wieczornej zostanie odprawione nabożeństwo ku czci św. Michała Archanioła.
 7. W pierwszą środę miesiąca po wieczornej Mszy św. nabożeństwo do św. Józefa.
 8. W pierwszy czwartek miesiąca o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. wotywna o Jezusie Chrystusie Najwyższym i Wiecznym Kapłanie, a po Mszy św. nabożeństwo powołaniowe.
 9. W pierwszy piątek miesiąca Spowiedź św. od godz. 17.00 Po wieczornej Mszy św. odprawione zostanie nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 10. W pierwszą sobotę miesiąca przypada Święto Przemienia Pańskiego. O godz. 7.30 – Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy świata. Po Mszy św. nabożeństwo pierwszosobotnie.
 11. Zapraszamy do wzięcia udziału w tradycyjnej, XXXIII Pielgrzymce Maksymiliańskiej, która wyruszy z naszej Parafii w niedzielę, 14 sierpnia. Pielgrzymka rozpocznie się błogosławieństwem pielgrzymów na dziedzińcu Domu Parafialnego o godz. 00 a zakończy się Mszą św. o godz. 18.00 w parafii pw. św. Maksymiliana Kolbego na Osowej Górze.
 12. W ubiegłym tygodniu przy remoncie małego domu parafialnego kontynuowano prace przy renowacji stolarki drzwiowej oraz rozpoczęto kładzenie tynków.
 13. Są jeszcze wolne intencje mszalne w sierpniu, w dni powszednie, o godz. 7.30, które można zamawiać w Biurze Parafialnym.
 14. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej a w szczególności najnowszego numeru „Przewodnika Katolickiego” z dodatkiem 5 minut z Bogiem na sierpień.
 15. W minionym tygodniu odeszli do wieczności z naszej wspólnoty Parafialnej:
† Halina Suchodolska, lat 69; † Wiesław Jaskulski; † Mirosława Nawrocka, lat 75 – wieloletnia koordynatorka Parafialnego Zespołu Caritas, której pogrzeb odbędzie się we wtorek o godz. 12.45  na naszym cmentarzu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…