Ogłoszenia Duszpasterskie – XVII Niedziela Zwykła, 24 lipca 2022 r.

 1. Wszystkim korzystającym z czasu wakacji, a przybyłym do naszej Parafii , jak i wyjeżdżającym przypominamy o uczestnictwie w niedzielnej Mszy św., o godnym stroju w kaplicach i świątyniach oraz o możliwości skorzystania z wielu wakacyjnych propozycji dla dzieci, młodzieży i dorosłych, mogących odrodzić, bądź wzmocnić więź z Bogiem i człowiekiem.
 2. W okresie wakacyjnym Biura Parafialne i Cmentarne są czynne od poniedziałku do piątku od 10.00 do 12.00.
 3. Z racji przypadającego jutro wspomnienia św. Krzysztofa – patrona kierowców i podróżujących, dzisiaj po każdej Mszy św. odbywa się błogosławieństwo kierowców i pojazdów mechanicznych – samochodów, motocykli, rowerów, hulajnóg itp.
 4. Także jutro swoje imieniny obchodzi Ksiądz Biskup Krzysztof Włodarczyk – uroczysta Msza św. w intencji Solenizanta sprawowana będzie w Bydgoskiej Katedrze o godz. 17.00. Pamiętajmy w naszych prywatnych modlitwach o Księdzu Biskupie.
 5. W czwartek po wieczornej Mszy św. zostanie odprawione nabożeństwo do św. Gemmy.
 6. Diecezjalne dziękczynienie za beatyfikację Pauliny Jaricot odbędzie się w Sanktuarium Szensztackim na Piaskach w Bydgoszczy w sobotę, 30 lipca o godz. 11.00. Szczegóły na naszej stronie internetowej.
 7. W ubiegłym tygodniu przy remoncie małego domu parafialnego rozpoczęto prace przy renowacji stolarki drzwiowej.
 8. Trwa XVIII Piesza Pielgrzymka Diecezji Bydgoskiej, która dotrze do Częstochowy w najbliższą niedzielę, około południa. Zachęcamy, aby udać się na Jasną Górę i osobiście spotkać się z Matką Bożą Jasnogórską oraz powitać pielgrzymów.
 9. Dla nas wszystkich szczególnym zaproszeniem do podjęcia pielgrzymkowej drogi będzie tradycyjna, XXXIII Pielgrzymka Maksymiliańska, która wyruszy z naszego kościoła i dotrze na Osową Górę w niedzielę, 14 sierpnia.
 10. Zapraszamy do uczestnictwa w dwóch pielgrzymkach: do Włoch ( 1 – 10 sierpnia) oraz do Fatimy i Santiago de Compostela ( 15 – 22 sierpnia). Szczegóły na plakatach.
 11. Wszystkich, którzy upiekli ciasta na nasz parafialny festyn bardzo prosimy o odbiór blach w godzinach urzędowania Biura Parafialnego.
 12. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej a w szczególności najnowszego numeru „Przewodnika Katolickiego” oraz najnowszego numeru Głosu Serca – do nabycia pod chórem za dobrowolną ofiarą.
 13. W minionym tygodniu odszedł do wieczności z naszej wspólnoty Parafialnej:
† Piotr Piotrowski, lat 60; Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…