Ogłoszenia Duszpasterskie, XVI Niedziela Zwykła – 17 lipca 2022 r.

 1. Trwają wakacje – wszystkim wypoczywającym na terenie naszej Parafii oraz udającym się na urlopy życzymy szczęśliwej podróży oraz udanego wypoczynku, regeneracji sił fizycznych i duchowych, szczególnie w czasie osobistej modlitwy i niedzielnych Mszy św. Niech to będzie dobry czas na lekturę Pisma Świętego, literatury katolickiej i wzmocnienie więzi z Panem Bogiem.
 2. W okresie wakacyjnym Biura Parafialne i Cmentarne są czynne od poniedziałku do piątku od 10.00 do 12.00.
 3. W poniedziałek, jak w każdy 18 dzień miesiąca, na godz. 18.00 zapraszamy do wspólnej modlitwy ze św. Janem Pawłem II.
 4. W czwartek zapraszamy do Bydgoskiej Katedry na Mszę św. o godz. 6.00, którą rozpocznie się XVIII Piesza Pielgrzymka Diecezji Bydgoskiej na Jasną Górę. Z Bydgoszczy wyrusza 7 grup, o których wszelkie informacje i możliwość kontaktu na stronie internetowej (www.pielgrzymka.bydgoszcz.pl) oraz na plakacie.
 5. Z racji przypadającego w poniedziałek, 25 lipca, wspomnienia św. Krzysztofa – patrona kierowców i podróżujących, w przyszłą niedzielę, po każdej Mszy św. odbędzie się błogosławieństwo kierowców i pojazdów mechanicznych – samochodów, motocykli, rowerów, hulajnóg itp.
 6. Serdecznie dziękujemy za wszystkie ofiary, na remont domu mającego pomóc uchodźcom z Ukrainy także za te, przelane na nasze konto.  W ubiegłym tygodniu kontynuowano prace tynkarskie i instalacyjne. Bardzo dziękujemy wszystkim Parafianom, którzy ofiarowali swój czas i siły w ich realizację. Fotorelacja z postępu remontu zamieszczona jest na naszej stronie internetowej. W ubiegłą niedzielę na prace remontowe zebraliśmy 5 420 zł.
 7. Zapraszamy do uczestnictwa w dwóch pielgrzymkach: do Włoch ( 1 – 10 sierpnia) oraz do Fatimy i Santiago de Compostela ( 15 – 22 sierpnia). Szczegóły na plakatach.
 8. Na tablicy pod chórem zamieszczona jest fotorelacja z uroczystości odpustowych, festynu integracyjnego, pielgrzymek dzieci pierwszokomunijnych do Torunia oraz parafialnej do Lasek i Warszawy a także prowadzonych prac remontowych.
 9. Wszystkich, którzy upiekli ciasta na nasz parafialny festyn bardzo prosimy o odbiór blach w godzinach urzędowania Biura Parafialnego.
 10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej a w szczególności najnowszego numeru „Przewodnika Katolickiego” oraz najnowszego numeru Głosu Serca – do nabycia pod chórem za dobrowolną ofiarą.
 11. W minionym tygodniu odeszli do wieczności z naszej wspólnoty Parafialnej:
† Janusz Dobrochowski, lat 65; † Klara Zielińska, dziecko, które urodziło się martwe; Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…