Ogłoszenia Duszpasterskie, XV Niedziela Zwykła – 10 lipca 2022 r.

  1. Trwają wakacje – wszystkim udającym się na urlopy życzymy szczęśliwej podróży oraz udanego wypoczynku, regeneracji sił duchowych i fizycznych. Przypominamy, że nie ma wakacji od modlitwy i niedzielnej Mszy św. W okresie wakacyjnym Biura Parafialne i Cmentarne są czynne od poniedziałku do piątku od 10.00 do 12.00.
  2. W sobotę przeżywać będziemy wspomnienie Matki Bożej z Góry Karmel – w czasie porannej Mszy św. będzie możliwość przyjęcia szkaplerza karmelitańskiego – zarówno tych przyniesionych przez siebie jak i tych, które będzie można nabyć w zakrystii przed Mszą św.
  3. Z racji przypadającego w poniedziałek, 25 lipca, wspomnienia św. Krzysztofa – patrona kierowców i podróżujących, w niedzielę, 24 lipca, po każdej Mszy św. odbędzie się błogosławieństwo kierowców i pojazdów mechanicznych – samochodów, motocykli, rowerów, hulajnóg itp.
  4. Serdecznie dziękujemy za wszystkie ofiary, na remont domu mającego pomóc uchodźcom z Ukrainy także za te, przelane na nasze konto.  W ubiegłym tygodniu zainstalowano parapety na parterze, prowadzono pracę przy instalacji gazowej oraz prace tynkarskie. Bardzo dziękujemy wszystkim Parafianom, którzy ofiarowali swój czas i siły w ich realizację. Fotorelacja z postępu remontu zamieszczona jest na naszej stronie internetowej.
  5. W ubiegłą niedzielę na potrzeby Radia Maryja zebraliśmy 724 zł i 10 euro. Serdecznie dziękujemy za wszystkie ofiary.
  6. Zapraszamy do uczestnictwa w dwóch pielgrzymkach: do Włoch ( 1 – 10 sierpnia) oraz do Fatimy i Santiago de Compostela ( 15 – 22 sierpnia). Szczegóły na plakatach.
  7. Zapraszamy także do uczestnictwa w XVIII Pieszej Pielgrzymce Diecezji Bydgoskiej na Jasną Górę, która wyruszy z Bydgoskiej Katedry 21 lipca i do celu dotrze 31 lipca. Z Bydgoszczy wyrusza 7 grup, o których wszelkie informacje i możliwość kontaktu na stronie internetowej (www.pielgrzymka.bydgoszcz.pl) oraz na plakacie.
  8. Prymasowski Instytut Kultury Chrześcijańskiej w Bydgoszczy prowadzi nabór na studia magisterskie i podyplomowe, nadające kwalifikacje do nauczania religii we wszystkich typach szkół. Szczegóły na plakacie i stronie internetowej (www.bydgoskateologia.pl).
  9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej a w szczególności najnowszego numeru „Przewodnika Katolickiego” oraz najnowszego numeru Głosu Serca – do nabycia pod chórem za dobrowolną ofiarą.
  10. W minionym tygodniu odeszli do wieczności z naszej wspólnoty Parafialnej:
† Elżbieta Frasz, lat 70; † Janusz Bastian, lat 57; † Hilary Przybysławski, lat 85; Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…