Ogłoszenia Duszpasterskie, XIV Niedziela Zwykła – 3 lipca 2022 r.

 1. Składamy serdeczne podziękowania organizatorom integracyjnego Festynu Parafialnego Rusz Serce, który odbył się w minioną niedzielę w naszej Parafii. Za włożony wysiłek, czas i umiejętności dziękujemy naszym Parafianom, jak i wszystkim osobom, które na różny sposób objawiły życzliwość i miłość do naszej Wspólnoty Parafialnej. Dziękujemy instytucjom, organizacjom, służbom, firmom i osobom prywatnym, które wsparły organizatorów, a zwłaszcza ofiarodawcom loterii fantowych. Dziękujemy artystom, którzy wystąpili na scenie, jak i wystawcom, sprzedawcom oraz wolontariuszom. Bardzo dziękujemy tym, którzy upiekli i dostarczyli 98 ciast. Niech to wydarzenie zaowocuje dobrem i ofiarną troską o drugiego człowieka, bo warto ruszać serca. Fotorelacja z festynu na naszej stronie internetowej.
 2. Trwają wakacje – wszystkim udającym się na urlopy życzymy szczęśliwej podróży oraz udanego wypoczynku, regeneracji sił duchowych i fizycznych. Przypominamy, że nie ma wakacji od modlitwy i niedzielnej Mszy św. W okresie wakacyjnym Biura Parafialne i Cmentarne są czynne od poniedziałku do piątku od 10.00 do 12.00.
 3. Lipiec to miesiąc poświęcony szczególnej czci Najdroższej Krwi Chrystusa. Zachęcamy do odmawiania w tym miesiącu, w naszej prywatnej modlitwie, litanii do Krwi Chrystusa.
 4. We wtorek nabożeństwo ku czci św. Michała Archanioła zostanie odprawione po wieczornej Mszy św. Na wspólną modlitwę a potem spotkanie, wraz z fundacją Eleazar, zapraszamy grupę wsparcia psychicznego.
 5. W I środę miesiąca po wieczornej Mszy św. zostanie odprawione nabożeństwo do św. Józefa.
 6. W I czwartek miesiąca o godz. 18.00 zostanie odprawiana Msza św. wotywna o Jezusie Chrystusie Najwyższym i Wiecznym Kapłanie, a po niej nabożeństwo powołaniowe.
 7. Dzisiaj odbywa się kwesta do puszek na potrzeby Radia Maryja.
 8. W ubiegłą niedzielę Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie w ramach akcji SOS dla Ziemi Świętej zebrało 8 288 zł i 10 euro.
 9. Serdecznie dziękujemy za wszystkie ofiary, na remont domu mającego pomóc dla uchodźcom z Ukrainy także za te, przelane na nasze konto.  W ubiegłym tygodniu kontynuowano prace przy przyłączu gazowym oraz prace tynkarskie. Bardzo dziękujemy wszystkim Parafianom, którzy ofiarowali swój czas i siły w ich realizację. Fotorelacja z postępu remontu zamieszczona jest na naszej stronie internetowej.
 10. W minionym tygodniu przeprowadziliśmy remont posadzki w bocznym wejściu do naszego kościoła od strony targowiska.
 11. Zostały jeszcze cztery miejsca na pielgrzymkę do Ośrodka dla Niewidomych w Laskach i bł. Matki Róży Czackiej oraz do bł. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie w najbliższą sobotę. Zapisy w Biurze Parafialnym.
 12. Zapraszamy do uczestnictwa w dwóch pielgrzymkach: do Włoch ( 1 – 10 sierpnia) oraz do Fatimy i Santiago de Compostela ( 15 – 22 sierpnia). Szczegóły na plakatach.
 13. Zapraszamy także do uczestnictwa w XVIII Pieszej Pielgrzymce Diecezji Bydgoskiej na Jasną Górę, która wyruszy z Bydgoskiej Katedry 21 lipca i do celu dotrze 31 lipca. Z Bydgoszczy wyrusza 7 grup, o których wszelkie informacje i możliwość kontaktu na stronie internetowej (www.pielgrzymka.bydgoszcz.pl) oraz na plakacie.
 14. Prymasowski Instytut Kultury Chrześcijańskiej w Bydgoszczy prowadzi nabór na studia magisterskie i podyplomowe, nadające kwalifikacje do nauczania religii we wszystkich typach szkół. Szczegóły na plakacie i stronie internetowej (www.bydgoskateologia.pl).
 15. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej a w szczególności najnowszego numeru „Przewodnika Katolickiego” oraz najnowszego numeru Głosu Serca – do nabycia pod chórem za dobrowolną ofiarą.
 16. Wyrażamy wdzięczność osobie, która we wtorkowe przedpołudnie, modląc się w naszej świątyni, skutecznie zareagowała na człowieka chcącego dokonać kradzieży w naszym kościele. Bardzo prosimy o taką postawę, każdego, kto będzie świadkiem podobnej sytuacji.
 17. W minionym tygodniu odeszli do wieczności z naszej wspólnoty Parafialnej
† Henryk Kawałkowski, lat 88; † Maria Majchrzak, lat 83; † Pelagia Cabanek, lat 92; † Henryk Reimus, lat 82; Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…