Ogłoszenia Duszpasterskie – XIII Niedziela Zwykła, 26 czerwca 2022 r.

 1. Serdecznie dziękujemy za wspólnie przeżytą oktawę uroczystości Bożego Ciała oraz nasz Parafialny Odpust. Zaangażowanym w liturgię, procesje, wystrój świątyni, stworzenie i dbanie o dywan kwiatowy w kościele, Wspólnotom niosącym sztandary i feretrony, panom niosącym baldachim, chórowi Laudate Dominum, dziewczynkom sypiącym kwiatki, dzieciom pierwszokomunijnym oraz wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do budowania dobra naszej wspólnoty parafialnej składamy serdeczne Bóg zapłać!
 2. Dzisiaj zapraszamy na Integracyjny Festyn Parafialny pod hasłem Rusz Serce, który rozpocznie się o godz. 13.00 i potrwa do 18.00. Od godz. 9.00 można brać udział w loteriach fantowych, z których dochód przeznaczony będzie na wakacyjny wyjazd dla dzieci polskich i ukraińskich oraz stworzenie klubu parafialnego – każdy los wygrywa a losowanie głównych nagród o godz. 18.00 – wśród nich m.in. weekend na Mazurach dla 5 osobowej rodziny, smartfon, rower itp. Na dzisiejszy, niedzielny obiad zapraszamy na festyn – w menu: grillowana karkówka i kiełbasa, grochówka, żurek, chleb ze smalcem a na deser ciasta upieczone przez naszych Parafian. Szczególnie zapraszamy ojców z dziećmi na wielobój ojcowski z nagrodami, który będzie miał dwie odsłony – o 14.00 i o 16.00. Wśród atrakcji m.in. na scenie występy artystów polskich i ukraińskich z gwiazdą wieczoru o godz. 17.30 Adrianną Rychwalską, laureatką The Voice of Poland, wiele propozycji dla dzieci, dorosłych i rodzin. Szczegóły na naszej stronie internetowej.
 3. Zakończył się rok szkolny – za ofiarną służbę dziękujemy pedagogom, nauczycielom, katechetom i pracownikom administracji. Wszystkim – dzieciom, młodzieży oraz dorosłym – życzymy udanego wakacyjnego wypoczynku oraz regeneracji sił duchowych i fizycznych jednocześnie przypominamy, że nie ma wakacji od modlitwy i niedzielnej Mszy św.
 4. Kończy się czerwiec – miesiąc poświęcony szczególnej czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nabożeństwa czerwcowe w naszym kościele odprawiane będą: dzisiaj o godz. 19.30 a w dni powszednie, do czwartku włącznie po wieczornej Mszy św.
 5. W środę przeżywać będziemy Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Pamiętajmy w tym dniu w naszych modlitwach o Ojcu Świętym. Taca z tego dnia przeznaczona jest na potrzeby Stolicy Świętej.
 6. W pierwszy piątek miesiąca Spowiedź św. od godz. 17.00, o godz. 18.00 Msza św. wotywna o Najświętszym Sercu Pana Jezusa.
 7. W pierwszą sobotę miesiąca o godz. 7.30 Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy świata, po Mszy św. nabożeństwo pierwszosobotnie.
 8. Po wizycie Sióstr Franciszkanek z Lasek organizujemy pielgrzymkę do Ośrodka dla Niewidomych w Laskach i bł. Matki Róży Czackiej oraz do bł. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie – 9 lipca. Zapisy do końca czerwca w Biurze Parafialnym.
 9. Serdecznie dziękujemy za wszystkie ofiary, na remont domu mającego pomóc dla uchodźcom z Ukrainy także za te, przelane na nasze konto.  W ubiegłym tygodniu zakończyliśmy kładzenie instalacji deszczowej, zakończono pracę przy instalacji teleinformatycznej oraz rozpoczęto prace tynkarskie. Bardzo dziękujemy wszystkim Parafianom, którzy ofiarowali swój czas i siły w ich realizację. Fotorelacja z postępu remontu zamieszczona jest na naszej stronie internetowej.
 10. Zapraszamy do uczestnictwa w XVIII Pieszej Pielgrzymce Diecezji Bydgoskiej na Jasną Górę, która wyruszy z Bydgoskiej Katedry 21 lipca i do celu dotrze 31 lipca. Z Bydgoszczy wyrusza 7 grup, o których wszelkie informacje i możliwość kontaktu na stronie internetowej (www.pielgrzymka.bydgoszcz.pl) oraz na plakacie.
 11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej a w szczególności najnowszego numeru „Przewodnika Katolickiego”.
 12. Dzisiaj gościmy Panią Kingę, przedstawicielkę Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie w ramach akcji „SOS dla Ziemi Świętej”, którą prosimy o krótkie słowo.
 13. W minionym tygodniu odeszli do wieczności z naszej wspólnoty Parafialnej
† Wiesław Bogacki, lat 73; † Adam Chrząstek, lat 67; † Bożena Ufir, lat 72; Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…