Ogłoszenia Duszpasterskie – Rocznica Konsekracji Kościoła, 19 czerwca 2022 r.

 1. Wczoraj trzecia grupa dzieci przystąpiła do I Komunii św. Bardzo dziękujemy rodzicom, katechetom, ks. Adamowi i wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania dzieci oraz uroczystości. Spotkanie podsumowujące dla rodziców dzieci, które w tym roku przystąpiły do I Komunii św. odbędzie się we wtorek, po nabożeństwie czerwcowym, a w sobotę dzieci komunijne udadzą się z pielgrzymką do Torunia do Sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II.  Zapisy do środy włącznie. Wyjazd o godz.9.00, powrót ok godz. 16.00.
 2. Serdecznie dziękujemy za liczny udział w uroczystości Bożego Ciała, wszystkim zaangażowanym w przygotowanie ołtarzy, liturgii, procesji, dywanu kwiatowego w kościele oraz za udekorowanie okien na trasie procesji. Procesje w oktawie Bożego Ciała odbywają się w dni powszednie, w łączności z nabożeństwem czerwcowym a dzisiaj po Sumie o godz. 10.30. Do kosza umieszczonego przy ołtarzu św. Antoniego można składać płatki kwiatów przeznaczone do sypania podczas procesji, natomiast kwiaty do odświeżenia dywanu kwiatowego należy składać obok kosza – zwłaszcza prosimy o kwiaty w środę wieczorem.
 3. Przeżywamy dzisiaj 109 rocznicę konsekracji naszego kościoła, której dokonał 19 czerwca 1913 r. ks. Biskup Wilhelm Kloske z Gniezna.
 4. Nabożeństwa czerwcowe w naszym kościele odprawiane są w dni powszednie po wieczornej Mszy św. a w niedziele i uroczystości o godz. 19.30.
 5. Wspólnota Sursum Corda zaprasza na spotkanie z Ojcem Duchownym bydgoskiego Seminarium, ks. Pawłem Hoppe na temat „Ślady bł. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Bydgoszczy i w naszej Parafii” w środę po nabożeństwie czerwcowym.
 6. W czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała. Kapłani posługujący w naszej Parafii podczas wieczornej Mszy św. będą dziękować za kolejny rok kapłaństwa.
 7. W piątek przeżywać będziemy Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa – nasz parafialny odpust. Wszystkich zapraszamy na uroczystą Sumę odpustową na godz. 18.00, którą sprawować będzie ks. prałat Janusz Mnichowski.
 8. Zapraszamy na parafialny festyn – w najbliższą niedzielę, 26 czerwca od godz. 13.00 do 18.00, loteria fantowa od 9.00. Dokładny program na plakacie i na stronie internetowej. Nadal prosimy o zgłaszanie się chętnych do upieczenia ciasta – zgłoszenia w zakrystii i Biurze Parafialnym. Wszystkie osoby pragnące zaangażować się czynnie w realizację festynu zapraszamy na spotkanie jutro po nabożeństwie czerwcowym.
 9. W przyszłą niedzielę będziemy gościli przedstawiciela Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie w ramach akcji „SOS dla Ziemi Świętej”.
 10. Po wizycie Sióstr Franciszkanek z Lasek organizujemy pielgrzymkę do Ośrodka dla Niewidomych w Laskach i bł. Matki Róży Czackiej oraz do bł. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie – 9 lipca. Zapisy do końca czerwca w Biurze Parafialnym.
 11. Serdecznie dziękujemy za wszystkie ofiary, na remont domu mającego pomóc dla uchodźcom z Ukrainy także za te, przelane na nasze konto.  W ubiegłym tygodniu kontynuowano prace przy zakładaniu instalacji elektrycznej i deszczowej oraz położono instalację teleinformatyczną. Bardzo dziękujemy wszystkim Parafianom, którzy ofiarowali swój czas i siły w ich realizację. Fotorelacja z postępu remontu zamieszczona jest na naszej stronie internetowej. W ubiegłą niedzielę zebraliśmy na pokrycie kosztów remontu 7 430 zł.
 12. Pragniemy poinformować, że na remont elewacji naszego kościoła i na drugi etap renowacji prospektu organowego otrzymaliśmy z Ministerstwa Kultury i Urzędu Marszałkowskiego 485 tyś zł Nasz wkład do tych środków wynosi 359 tyś zł.
 13. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej a w szczególności najnowszego numeru „Przewodnika Katolickiego”.
 14. W minionym tygodniu odeszli do wieczności z naszej wspólnoty Parafialnej
† Andrzej Izbiński, lat 76; † Jadwiga Kowalewska, lat 90; † Jan Folczyński, lat 67; Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…