Ogłoszenia Duszpasterskie – Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, 12 czerwca 2022 r

 1. Wczoraj druga grupa dzieci przystąpiła do I Komunii św. Bardzo dziękujemy rodzicom, katechetom, ks. Adamowi i wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania dzieci oraz uroczystości.
 2. Przeżywamy dzisiaj Uroczystość Trójcy Świętej, kończącą okres Spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej. Podczas Mszy św. o godz. 10.30 zaśpiewa chór z Kurowa, a po Mszy św. krótki koncert.
 3. Nabożeństwa czerwcowe w naszym kościele odprawiane są w dni powszednie po wieczornej Mszy św. a w niedziele i uroczystości o godz. 19.30.
 4. We wtorek wspominamy bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika, patrona Diecezji Bydgoskiej.
 5. W najbliższy czwartek przeżywać będziemy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej –  Boże Ciało. Msze św. do południa o godz. 7.30, 9.00 po której z kościoła wyruszy tradycyjna procesja ulicami naszej parafii: Piastowskim, Sowińskiego, Mazowiecką, Sienkiewicza i Śniadeckich. Kolejna Msza św. bezpośrednio po powrocie do kościoła oraz ostatnia o godz. 20.00. Prosimy o zaangażowanie parafian – zwłaszcza wspólnot – w przygotowanie ołtarzy oraz uroczystą oprawę procesji. Prosimy również o przyozdobienie okien mieszkań szczególnie na trasie procesji – w kościele po Mszach św. oraz w Biurze Parafialnym do nabycia są emblematy eucharystyczne do dekoracji okien. Przypominamy, że samo uczestnictwo w procesji nie spełnia obowiązku właściwego przeżycia tej uroczystości, lecz wymagana jest obecność na Mszy św. Procesje w oktawie Bożego Ciała odbywać się będą w łączności z nabożeństwem czerwcowym.
 6. Dziewczynki, zwłaszcza te, które w tym roku przystępują do I Komunii św. zapraszamy do sypania kwiatków podczas procesji Bożego Ciała oraz w trakcie oktawy. Próby jutro i w środę o godz. 16.30. Zbiórka przy zakrystii.
 7. Przy ołtarzu św. Antoniego wystawiony jest kosz na płatki kwiatów przeznaczone na procesję Bożego Ciała. Od jutra do środy można przynosić drobno pocięte gałązki tui potrzebne do stworzenia w naszym kościele kwiatowego dywanu. Prosimy także, aby w środę wieczorem przynieść główki oraz płatki świeżych kwiatów. Wszelkie pytania prosimy kierować do Pani Jagody (tel. 575 979 175).
 8. Osoby pragnące włączyć się w uroczystą oprawę procesji poprzez niesienie baldachimu, sztandarów czy feretronów mogą zgłaszać się w zakrystii po Mszach św. Spotkanie organizacyjne odbędzie się we wtorek po nabożeństwie czerwcowym.
 9. W piątek po uroczystości Bożego Ciała Biuro Parafialne będzie nieczynne.
 10. W przyszłą sobotę kolejna grupa dzieci z naszej Parafii przystąpi do I Komunii św. podczas Mszy św. o godz. 11.00. Próby dla dzieci odbędą się jutro i we wtorek, po wieczornych Mszach św.
 11. Jak w każdy 18 dzień miesiąca zapraszamy w sobotę na wieczór ze św. Janem Pawłem II i Świadkiem Wiary. Przynosimy okolicznościowe różańce.
 12. Dzieci komunijne udadzą się z pielgrzymką do Torunia do Sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w dniu 25 czerwca. Rodzice zapisują dzieci w zakrystii po Mszach św. Na pielgrzymkę zapraszamy również rodziców.
 13. Dzieci, które w ubiegłym roku przystąpiły do I Komunii św. będą świętowały rocznicę tego wydarzenia w przyszłą niedzielę, podczas Mszy św. o godz. 12.15.
 14. Dzisiaj, pod chórem, zbierane są podpisy pod Obywatelską Inicjatywą Ustawodawczą Aborcja to zabójstwo.  Szczegóły na plakacie i ulotkach.
 15. Już dzisiaj zapraszamy na parafialny festyn – w niedzielę, 26 czerwca. Wstępne informacje na plakacie oraz na stronie internetowej. Prosimy o zgłaszanie się chętnych do upieczenia ciasta – zgłoszenia w zakrystii i Biurze Parafialnym. Wszystkie osoby pragnące zaangażować się czynnie w realizację festynu zapraszamy na spotkanie przyszły poniedziałek, 20 czerwca, po nabożeństwie czerwcowym.
 16. Po wizycie Sióstr Franciszkanek z Lasek organizujemy pielgrzymkę do Ośrodka dla Niewidomych w Laskach i bł. Matki Róży Czackiej oraz do bł. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie – 9 lipca. Zapisy w Biurze Parafialnym.
 17. Serdecznie dziękujemy za wszystkie ofiary, na remont domu mającego pomóc dla uchodźcom z Ukrainy także za te, przelane na nasze konto.  W ubiegłym tygodniu zamontowano nową stolarkę okienną, zainstalowano złącze elektryczne z podstawą licznikową, zakończono prace zewnętrzne przy instalacji gazowej, postawiono ścianki działowe na parterze, oraz rozpoczęto prace przy instalacji deszczowej. Bardzo dziękujemy wszystkim Parafianom, którzy ofiarowali swój czas i siły w ich realizację. Fotorelacja z postępu remontu zamieszczona jest na naszej stronie internetowej.
 18. W ubiegłą niedzielę na potrzeby Radia Maryja zebraliśmy 774 zł. Serdecznie dziękujemy za wszystkie ofiary.
 19. W przyszłą niedzielę ulicami naszego miasta przejdzie X Bydgoski Masz dla Życia i Rodziny pod hasłem I Ślubuję ci. Rozpocznie się Mszą św. w Katedrze o godz. 11.00. Szczegóły na plakacie.
 20. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej a w szczególności najnowszego numeru „Przewodnika Katolickiego”.