Ogłoszenia Duszpasterskie – Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, 5 czerwca 2022 r.

 1. Dzisiejsza Uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy okres Zmartwychwstania Pańskiego i rozpoczynamy Okres Zwykły w liturgii.
 2. Jutro przeżywać będziemy święto NMP Matki Kościoła – módlmy się w tym dniu w sposób szczególny za Kościół Bydgoski i naszego Pasterza ks. Biskupa Krzysztofa.
 3. Rozpoczęliśmy czerwiec – miesiąc poświęcony szczególnej czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nabożeństwa czerwcowe w naszym kościele odprawiane są w dni powszednie po wieczornej Mszy św. a w niedziele i uroczystości o godz. 19.30.
 4. W poniedziałek członków Duszpasterstwa Kolejarzy oraz wszystkich sympatyków kolei zapraszamy na wieczorną Mszę św. oraz spotkanie.
 5. Także jutro po wieczornej Mszy św. w kościele, odbędzie się spotkanie dla rodziców i dzieci, które w niedzielę, 19 czerwca na Mszy św. o 12.15 będą świętowały rocznicę I Komunii św.
 6. We wtorek wraz z fundacją Eleazar zapraszamy grupę wsparcia psychicznego oraz wszystkich chętnych na Mszę św. o godz. 18.00 i spotkanie.
 7. Spotkanie Duszpasterstwa Młodzieży Młyn odbędzie się w środę, po nabożeństwie czerwcowym w Domu Parafialnym.
 8. Także w środę na wieczorną Mszę św. i spotkanie przychodzą kandydaci do Sakramentu Bierzmowania z klas VII i VIII.
 9. W czwartek przypada święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana – w tym dniu otoczmy naszymi modlitwami wszystkich kapłanów a także prośmy o liczne i święte powołania kapłańskie, szczególnie do naszego bydgoskiego Seminarium.
 10. W przyszłą sobotę grupa dzieci z naszej Parafii przystąpi do I Komunii św. podczas Mszy św. o godz. 11.00. Próby dla dzieci odbędą się we wtorek, środę i czwartek po wieczornych Mszach św.
 11. Dzieci komunijne udadzą się z pielgrzymką do Torunia w dniu 25 czerwca. Rodzice zapisują dzieci w zakrystii po Mszach św. Na pielgrzymkę zapraszamy również rodziców.
 12. Przyszła niedziela Trójcy Przenajświętszej kończy okres Spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej. Na Mszy św. o godz. 10.30 zaśpiewa chór Kurowa, po Mszy św. zapraszamy na półgodzinny koncert. Taca z tego dnia przeznaczona będzie na cele inwestycyjne naszej Parafii. Pragniemy poinformować, że w minionym tygodniu odrestaurowaliśmy zniszczone drzwiczki tabernakulum w kościele oraz zakupiliśmy używany samochód do prac porządkowych i technicznych na cmentarzu.
 13. W przyszłą niedzielę będziemy zbierali podpisy pod Obywatelską Inicjatywą Ustawodawczą Aborcja to zabójstwo.  Szczegóły na plakacie i ulotkach.
 14. Już dzisiaj zapraszamy na parafialny festyn – w niedzielę, 26 czerwca. Wstępne informacje na plakacie oraz na stronie internetowej.
 15. Po wizycie Sióstr Franciszkanek z Lasek organizujemy pielgrzymkę do Ośrodka dla Niewidomych w Laskach i bł. Matki Róży Czackiej oraz do bł. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie – 9 lipca. Zapisy w Biurze Parafialnym.
 16. Dzisiaj odbywa się kwesta do puszek na potrzeby Radia Maryja, a przedstawiciel Towarzystwa Przyjaciół KUL przyjmuje składki i ofiary w pokoju nr 3 w Domu Parafialnym.
 17. W ubiegłą niedzielę na Hospicjum wolontariusze zebrali 2 157,80 zł. Serdecznie dziękujemy za wszystkie ofiary.
 18. Serdecznie dziękujemy za wszystkie ofiary, na remont domu dla uchodźców z Ukrainy także za te, przelane na nasze konto. W ubiegłym tygodniu ułożono instalację elektryczną na pierwszym piętrze oraz doprowadzono nowe przyłącza mediów – wody, gazu, prądu oraz instalację telekomunikacyjną. Bardzo dziękujemy wszystkim Parafianom, którzy ofiarowali swój czas i siły w ich realizację. Fotorelacja z postępu remontu zamieszczona jest na naszej stronie internetowej.
 19. Bydgoski Klub Frondy zaprasza na projekcję filmu „Święci z Doliny Niniwy” i spotkanie autorskie z Panem Witoldem Gadowskim w środę, 8 czerwca, o godz. 18.00 w Kinoteatrze Adria.
 20. Ekumeniczne spotkanie dla mężczyzn odbędzie się w sobotę, 11 czerwca. Szczegóły na plakacie.
 21. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej a w szczególności najnowszego numeru „Przewodnika Katolickiego”.
 22. W minionym tygodniu odeszła do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej:
† Karolina Kantorska, lat 96; Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…