Ogłoszenia Duszpasterskie – Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, 29. 05. 2022 r.

 1. Wczoraj uczniowie Niepublicznej Szkoły dla Dzieci z Autyzmem i Zaburzeniami Rozwojowymi przystąpiły do I Komunii św. Dziękujemy rodzicom, katechetom i ks. Adamowi za przygotowanie dzieci i uroczystości. Kolejne grupy dzieci z naszej Parafii przystąpią do I Komunii św. 11 i 18 czerwca o godz. 11.00. Natomiast dzieci, które w ubiegłym roku przystąpiły do I Komunii św. będą obchodziły rocznicę tego wydarzenia w niedzielę, 19 czerwca, na Mszy św. o godz. 12.15. W następnych latach I Komunia św. będzie w naszej Parafii w sobotę przed Bożym Ciałem.
 2. W naszej parafii dzisiaj świętujemy Dzień Dziecka na Mszy św. o godz. 12.15 w kościele i po niej w Domu Parafialnym. Serdeczne podziękowania składamy firmie „Jago” oraz Pani Marzenie za przygotowanie upominków dla dzieci.
 3. Hospicjum im. Błogosławionego Księdza Jerzego Popiełuszki w Bydgoszczy prosi o wsparcie akcji Pola Nadziei – dzisiaj przed naszym kościołem po każdej Mszy św. wolontariusze kwestują na zakup sprzętu medycznego.
 4. W środę rozpoczynamy czerwiec – miesiąc poświęcony szczególnej czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nabożeństwa czerwcowe w naszym kościele odprawiane będą w dni powszednie po wieczornej Mszy św. a w niedziele i uroczystości o godz. 19.30.
 5. Trwa nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego, którą odmawiamy w łączności z wieczornym nabożeństwem.
 6. W pierwszy czwartek miesiąca o godz. 18.00 Msza św. wotywna o Jezusie Chrystusie Najwyższym i Wiecznym Kapłanie. Po Mszy św., w Domu Parafialnym, odbędzie się spotkanie wszystkich katechetów uczących na terenie naszej Parafii.
 7. W pierwszy piątek miesiąca Spowiedź św. od godz. 17.00.
 8. W pierwszą sobotę miesiąca o godz. 7.30 zostanie odprawiona Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy świata. Po Mszy św. nabożeństwo pierwszosobotnie. Od godz. 8.00 księża odwiedzą chorych z posługą sakramentalną.
 9. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Po porannej Mszy św. odbędzie się spotkanie oraz nabożeństwo dla wspólnoty Żywego Różańca. Jak co miesiąc odbywać się będzie kwesta do puszek na potrzeby Radia Maryja.
 10. W najbliższą sobotę na Polach Lednickich odbędzie się 26 Ogólnopolskie Spotkanie Młodych. Szczegółowe informacje oraz zapisy u ks. Marcina.
 11. II Warsztaty Muzyki Liturgicznej odbędą się od 3 do 5 czerwca w Sanktuarium na Piaskach, natomiast Warsztaty Gospel w dniach 11 i 12 czerwca. Szczegółowe informacje na plakatach.
 12. Serdecznie dziękujemy za wszystkie ofiary, na remont domu dla uchodźców z Ukrainy także za te, przelane na nasze konto. W ubiegłym tygodniu położono instalacje ogrzewania podłogowego i wylano posadzkę na parterze a na piętrze rozłożona została instalacja elektryczna. Bardzo dziękujemy wszystkim Parafianom, którzy ofiarowali swój czas i siły w ich realizację. Fotorelacja z postępu remontu zamieszczona jest na naszej stronie internetowej.
 13. Bydgoski Klub Frondy zaprasza na projekcję filmu „Święci z Doliny Niniwy” i spotkanie autorskie z Panem Witoldem Gadowskim 8 czerwca, o godz. 18.00 w Kinoteatrze Adria.
 14. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej a w szczególności najnowszego numeru „Przewodnika Katolickiego” z dodatkiem 5 minut z Bogiem.
 15. W minionym tygodniu odeszli do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej:
† Alicja Gruszczyńska, lat 89 ; † Tadeusz Czopek, lat 74; † Jan Pupel, lat 65; † Stefania Krysztofiak, lat 70; † Jacek Marciniak, lat 66; Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…