Ogłoszenia Duszpasterskie, VI Niedziela Wielkanocna – 22 maja 2022 r.

 1. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowania, realizację oraz uczestniczyli w „Wieczorze przy strumieniu” w 102 rocznicę urodzin św. Jana Pawła II. W ramach prezentu dla Papieża zebraliśmy 5 733,76 zł na wypoczynek letni dzieci z Polski i Ukrainy. Jeżeli ktoś chciałby jeszcze złożyć ofiarę na ten cel może to uczynić przelewem bankowym na konto naszej Parafii z dopiskiem „wakacje”.
 2. Nabożeństwa majowe w naszym kościele odprawiane są w dni powszednie po wieczornej Mszy św. a w niedziele o godz. 19.30.
 3. W poniedziałek, wtorek i środę przeżywać będziemy tzw. Dni Krzyżowe, podczas których będziemy się modlić o dobre urodzaje oraz w intencji krajów głodujących.
 4. Zapraszamy wszystkich pragnących zaangażować się w organizację festynu, który w łączności z odpustem parafialnym odbędzie się 26 czerwca, zapraszamy jutro na godz. 18.45.
 5. Wspólnota Sursum Corda zaprasza na spotkanie biblijne, które poprowadzi ks. dr Marcin Chrostowski w środę po nabożeństwie majowym.
 6. W najbliższy czwartek, 26 maja, przeżywać będziemy Dzień Matki – pamiętajmy w tym dniu w modlitwach o naszych mamach, dla żyjących wypraszając obfitość Bożych łask a dla zmarłych radość życia wiecznego. Wszystkie mamy zapraszamy na Mszę św. wieczorną oraz nabożeństwo majowe w ich intencji.
 7. W piątek rozpoczynamy nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego, którą odmawiać będziemy w łączności z nabożeństwem majowym.
 8. Uczniowie Niepublicznej Szkoły dla Dzieci z Autyzmem i Zaburzeniami Rozwojowymi przystąpią do I Komunii św. w najbliższą sobotę o godz. 11.00. Kolejne dwie grupy dzieci z naszej Parafii przystąpią do I Komunii św. 11 i 18 czerwca o godz. 11.00.
 9. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W tym dniu gościć będziemy siostry z Ośrodka dla Niewidomych w Laskach, które przybędą do nas z relikwiami bł. Matki Róży Czackiej. Na świętowanie Dnia Dziecka w naszej Parafii zapraszamy na godz. 12.15 na Mszę św. i niespodzianki.
 10. Hospicjum im. Błogosławionego Księdza Jerzego Popiełuszki w Bydgoszczy prosi o wsparcie akcji Pola Nadziei, której celem jest zakup sprzętu medycznego. W przyszłą niedzielę wolontariusze kwestować będą przed naszym kościołem po każdej Mszy św.
 11. Serdecznie dziękujemy za wszystkie ofiary, na remont domu dla uchodźców z Ukrainy także za te, przelane na nasze konto. W ubiegłym tygodniu dokonaliśmy zakupu materiałów i elementów instalacji grzewczych i elektrycznych. Bardzo dziękujemy wszystkim Parafianom, którzy ofiarowali swój czas i siły w ich realizację. Fotorelacja z postępu remontu zamieszczona jest na naszej stronie internetowej.
 12. W dalszym ciągu bardzo prosimy o zgłaszanie w Biurze Parafialnym miejsc, gotowych na przyjęcie uchodźców z Ukrainy, którzy poszukują dachu nad głową.
 13. Na spotkanie z naszym Parafianinem Adrianem Kubackim – Lewandowskim, pielgrzymem śladami św. Olafa w Norwegii zapraszamy w piątek na godz. 19.00 do Domu Parafialnego.
 14. W piątek i sobotę odbędzie się V Forum Charyzmatyczne Diecezji Bydgoskiej w kościele pw. Niepokalanego Serca NMP przy ul. Glinki 40. Szczegóły i rejestracja na stronie internetowej https://forum.charyzmatyczna.bydgoszcz.pl
 15. Na tablicy pod chórem zamieszczona jest fotorelacja z ostatnich wydarzeń w naszej Parafii.
 16. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej a w szczególności najnowszego numeru „Przewodnika Katolickiego”.
 17. W minionym tygodniu odeszli do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej:
† Marian Kubacki, lat 91; † Ryszard Dąbrowski, lat 67; † Wiesław Borkowski, lat 60; † Eugeniusz Cieślik, lat 59; † Krzysztof Pilarski, lat 65; Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…