Ogłoszenia Duszpasterskie, V Niedziela Wielkanocna – 15 maja 2022 r.

 1. Nabożeństwa majowe w naszym kościele odprawiane są w dni powszednie po wieczornej Mszy św. a w niedziele o godz. 19.30.
 2. Jutro przeżywać będziemy święto św. Andrzeja Boboli, Kapłana i Męczennika, Patrona Polski.
 3. We wtorek Ks. Biskup Krzysztof Włodarczyk, podczas wieczornej Mszy św. udzieli Sakramentu Bierzmowania młodzieży z naszej Parafii. Otoczmy naszą modlitwą kandydatów do tego Sakramentu, a także ich rodziny i wszystkich zaangażowanych w przygotowanie tej uroczystości.
 4. Spotkanie Wspólnoty Żywego Różańca odbędzie się w środę, o godz. 16.30 w Domu Parafialnym.
 5. Także w środę, 18 maja, zapraszamy na wspólne świętowania 102 urodzin św. Jana Pawła II. W programie modlitwa przy Jego relikwiach, świadectwo Wiary Ewy Liegman, prezesa Hospicjum Pomorze Dzieciom oraz koncert zespołu Trzecia Godzina Dnia. Początek o godz. 19.00. W związku z tym nie będzie adoracji Najświętszego Sakramentu a Msza św. wieczorna będzie odprawiona w kaplicy Domu Parafialnego.
 6. W przyszłą niedzielę kościół pw. Św. Łukasza i św. Rity w Fordonie zostanie ogłoszony Sanktuarium św. Rity, podczas Mszy św. o godz. 13.00. Transmisję z tego wydarzenia przeprowadzi TVP Polonia. Szczegółowy plan uroczystości zamieszczony jest na stronach Diecezji Bydgoskiej oraz parafii św. Łukasza.
 7. W ubiegłą niedzielę na remont domu dla uchodźców z Ukrainy zebraliśmy 6 790 zł. Serdecznie dziękujemy za wszystkie ofiary, także za te przelane na nasze konto.  Kontynuowano prace instalacyjne i  murarskie, przygotowano otwory okienne do montażu stolarki oraz oczyszczona została elewacja. Bardzo dziękujemy wszystkim Parafianom, którzy ofiarowali swój czas i siły w ich realizację. Fotorelacja z postępu remontu zamieszczona jest na naszej stronie internetowej.
 8. W dalszym ciągu bardzo prosimy o zgłaszanie w Biurze Parafialnym miejsc, gotowych na przyjęcie uchodźców z Ukrainy, którzy poszukują dachu nad głową.
 9. We wtorek, przy naszym kościele stanie mammobus z Regionalnego Centrum Onkologii w Bydgoszczy. Na bezpłatne badania mammograficzne zapraszamy wszystkie Panie między 50 a 69 rokiem życia, także te, które są gośćmi z Ukrainy. Badania będą wykonywane od 9.00 do 16.00.
 10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej a w szczególności najnowszego numeru „Przewodnika Katolickiego”.
 11. W minionym tygodniu odeszły do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej:
† Bernadeta Krystek, lat 59; † Krystyna Majewska, lat 87; † Lidwina Cywińska, lat 101; Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…