Ogłoszenie Duszpasterskie, IV Niedziela Wielkanocna – 8 maja 2022 r.

 1. Dzisiaj, w niedzielę Dobrego pasterza obchodzimy Światowy dzień modlitw o powołania – módlmy się o liczne powołania kapłańskie, zakonne i misyjne, szczególnie do naszego bydgoskiego seminarium. Tej intencji poświęcony będzie cały nadchodzący tydzień – pod hasłem Posłani w Pokoju Chrystusa – w którym przeżywać będziemy Kwartalne Dni Modlitw o Powołania. Aktualnie, z naszej Parafii, jeden kleryk przygotowuje się do służby kapłańskiej w seminarium Redemprotis Mater w Rzymie.
 2. Nabożeństwa majowe w naszym kościele odprawiane są w dni powszednie po wieczornej Mszy św. a w niedziele o godz. 19.30.
 3. Jutro przeżywać będziemy, przeniesioną z dzisiaj, Uroczystość św. Stanisława, Biskupa i Męczennika, głównego Patrona Polski.
 4. Członków Duszpasterstwa Kolejarzy oraz wszystkich sympatyków kolei zapraszamy jutro na wieczorną Mszę św. a po niej na spotkanie do Domu Parafialnego.
 5. We wtorek wraz z fundacją Eleazar zapraszamy grupę wsparcia psychicznego oraz wszystkich chętnych na Mszę św. o godz. 18.00 i spotkanie.
 6. Biskup Krzysztof Włodarczyk udzieli młodzieży naszej Parafii Sakramentu Bierzmowania we wtorek, 17 maja o godz. 18.00. Próba przed tą uroczystością odbędzie się w najbliższy czwartek, po wieczornej Mszy św. Obecność obowiązkowa!
 7. Wspólnota Pogłębiarki zaprasza na Mszę św. w piątek na godz. 18.00. Po Nabożeństwie Majowym spotkanie w Domu Parafialnym.
 8. Zapraszamy na kolejny spacer – „Bydgoszcz wodna”, który odbędzie się w najbliższą sobotę. Zbiórka o godz. 10.00 w Domu Parafialnym.
 9. Koło Misyjne informuje, że w wyniku ostatniej loterii misyjnej zebrano 1350 zł, a ze składek członkowskich i darowizn – 600 zł. Na potrzeby Księży Werbistów pracujących w Rosji i na Białorusi przekazano 900 zł, a dla księży diecezjalnych pracujących w Czadzie, Turcji i Kazachstanie – 1000 zł. Wszystkim zaangażowanym w Dzieło Misyjne naszej Parafii oraz organizację loterii składamy serdeczne Bóg zapłać!
 10. W ubiegłą niedzielę na potrzeby Radia Maryja zebrano 890 zł. Serdecznie dziękujemy za wszelkie ofiary.
 11. W minionym tygodniu remontując dom na potrzeby uchodźców z Ukrainy kontynuowano prace instalacyjne, murarskie oraz rozpoczęto stawianie ścian działowych. Bardzo dziękujemy wszystkim Parafianom, którzy ofiarowali swój czas i siły w ich realizację oraz tym, którzy przekazali ofiary na ten cel. W nadchodzącym tygodniu prosimy o pomoc przy realizacji zaplanowanych prac. Fotorelacja z postępu remontu zamieszczona jest na naszej stronie internetowej.
 12. W minionym tygodniu zwiększyła się liczba uchodźców z Ukrainy poszukujących dachu nad głową, dlatego bardzo prosimy o zgłaszanie w Biurze Parafialnym miejsc, gotowych na ich przyjęcie.
 13. Już dzisiaj zapraszamy na świętowanie 102 urodzin św. Jana Pawła II ze Świadkiem Wiary Ewą Liegman, prezesem Hospicjum Pomorze Dzieciom oraz zespołem Trzecia Godzina Dnia, 18 maja, w środę, o godz. 19.00.
 14. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej a w szczególności najnowszego numeru „Przewodnika Katolickiego”.
 15. W minionym tygodniu odeszli do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej:
† Mirosława Powierska, lat 55; † Krystyna Dopierała, lat 88; † Anna Marach, lat 54; Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…