Ogłoszenia Duszpasterskie – III Niedziela Wielkanocna, 1 maja 2022 r.

 1. Dzisiejszym dniem VI Narodowego czytania Pisma Świętego rozpoczyna się 14 Tydzień Biblijny. Dzisiaj, po Mszach św. będzie odczytywany fragment Ewangelii wg św. Łukasza – po zakończonej Mszy św. ofiarujmy sobie chwilę czasu na wsłuchanie się w Słowo Boże. 
 2. Nabożeństwa majowe w naszym kościele odprawiane będą w dni powszednie po wieczornej Mszy św. a w niedziele o godz. 19.30.
 3. Z racji jutrzejszego Święta Flagi Narodowej oraz przypadającej we wtorek Uroczystości NMP Królowej Polski zachęcamy do wywieszenia flag.
 4. Jutro oraz we wtorek biura parafialne i cmentarne będą nieczynne. 
 5. 3 maja Msze św. o godz. 7.30, 9.00 w klasycznym Rycie Rzymskim, 10.30 Suma w intencji Ojczyzny oraz o 20.00. Uroczyste Nabożeństwo Majowe o godz. 19.30. 
 6. W I środę miesiąca po Mszy św. wieczornej nabożeństwo do św. Józefa. 
 7. W I czwartek miesiąca o godz. 18.00 Msza św. wotywna o Jezusie Chrystusie Najwyższym i Wiecznym Kapłanie, modlitwy powołaniowe odmówimy w łączności  z nabożeństwem majowym. 
 8. W I piątek miesiąca Spowiedź św. od godz. 17.00, o godz. 18.00 Msza św. wotywna o Najświętszym Sercu Pana Jezusa. 
 9. W sobotę księża odwiedzą chorych z posługą sakramentalną, a o godz. 7.30 Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi oraz nabożeństwo pierwszosobotnie.  
 10. Taca z przyszłej niedzieli przeznaczona zostanie na sfinansowanie trwającego remontu domu na dziedzińcu Domu Parafialnego. W ostatnim czasie na poddaszu została założona izolacja termiczna z wełny mineralnej, na parterze po zerwaniu podłóg  wylano beton, położono izolację termiczną ze styropianu oraz zainstalowano instalację kanalizacyjną. 
 11. Dzisiaj odbywa się kwesta do puszek na potrzeby Radia Maryja, a przedstawiciel Towarzystwa Przyjaciół KUL przyjmuje składki i ofiary w pokoju nr 3 w Domu Parafialnym.
 12. Już dzisiaj zapraszamy na świętowanie 102 urodzin św. Jana Pawła II z Świadkiem Wiary Ewą Liegman, prezesem Hospicjum Pomorze Dzieciom oraz zespołem Trzecia Godzina Dnia, 18 maja, w środę, o godz. 19.00.  
 13. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej a w szczególności najnowszego numeru „Przewodnika Katolickiego”.
 14. W minionym tygodniu odeszli do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej:
† Sławomir Wysocki, lat 50; † Krystyna Habdas, lat 87; † Anna Kołc, lat 71; † Barbara Kajewicz, lat 72; † Leokadia Roszak, lat 90; † Paweł Śpica, lat 37.   Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…