Ogłoszenia Duszpasterskie, Niedziela Miłosierdzia Bożego – 24 kwietnia 2022 r.

 1. Dzisiaj kończymy Oktawę Wielkiej Nocy przeżywając Niedzielę Miłosierdzia Bożego, ustanowioną 22 lata temu przez św. Jana Pawła II. O godz. 15.00 przy krzyżu misyjnym przy naszym kościele odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Zapraszamy także do wspólnego odmawiania tej modlitwy od poniedziałku do piątku o godz. 15.00 w naszym kościele. Dzisiejsze Święto Miłosierdzia obchodzimy pod hasłem „Dzień dobra” – z tej racji po każdej Mszy św. prowadzimy zbiórkę do puszek na pomoc uchodźcom z Ukrainy organizowaną przez Caritas Polska. Na okolicznościowy festyn zapraszamy do Fabryki Lloyda przy ul. Fordońskiej 156 na godz. 14.30
 2. Koło Misyjne naszej Parafii zaprasza do udziału w loterii misyjnej. Przy wyjściu z kościoła można nabyć losy, a nagrody są do odbioru w Domu Parafialnym. Każdy los wygrywa! Nadal bardzo prosimy także o przynoszenie starych znaczków pocztowych, telefonów komórkowych oraz dewocjonaliów, które zostaną przekazane na cele misyjne.
 3. Spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. odbędzie się jutro, po wieczornej Mszy św. w Domu Parafialnym.
 4. We wtorek przeżywać będziemy przeniesioną z 23 kwietnia Uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, Głównego Patrona Polski.
 5. Próba dla kandydatów do Sakramentu Bierzmowania odbędzie się w środę, o godz. 18.30. Obecność obowiązkowa!
 6. W czwartek, po wieczornej Mszy św. zapraszamy na nabożeństwo ku czci św. Gemmy.
 7. Członków Straży Honorowej NSPJ zapraszamy wyjątkowo na wieczorną Mszę św. i spotkanie w najbliższy piątek.
 8. W sobotę zapraszamy na wiosenny spacer po Bydgoszczy – Stare Miasto i okolice. Zbiórka o godz. 10.00 w Domu Parafialnym, program na plakacie i stronie internetowej. Kolejny Spacer – Bydgoszcz wodna odbędzie się 14 maja.
 9. Zapraszamy na dwudniową pielgrzymko – majówkę 6 – 7 maja w Bory Tucholskie i na Kaszuby. Zapisy w Biurze Parafialnym do końca tygodnia, szczegóły na stronie internetowej i na plakatach.
 10. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy maj – nabożeństwa majowe w naszym kościele odprawiane będą w dni powszednie po wieczornej Mszy św. a w niedziele o godz. 19.30.
 11. Także w przyszłą niedzielę rozpocznie się 14 Tydzień Biblijny oraz VI Narodowe czytanie Pisma Świętego.
 12. Trwają prace remontowe w domu na dziedzińcu Domu Parafialnego. Dziękujemy Panom – zarówno z naszej Parafii jak i spoza niej – którzy włączyli się w nie w minionym tygodniu i prosimy o dalszą pomoc. Od rana do wieczora można przychodzić do pracy. Serdecznie dziękujemy za wszelkie ofiary. Fotorelacja z aktualnego postępu prac zamieszczona jest na naszej stronie internetowej oraz na tablicy pod chórem.
 13. W czasie wielkanocnego koncertu w naszym kościele na sfinansowanie obiadów dla dzieci z Ukrainy ze SP 2 zebraliśmy 2 800 zł. Serdecznie dziękujemy za wszystkie ofiary.
 14. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej a w szczególności najnowszego numeru „Przewodnika Katolickiego” z dodatkiem 5 minut z Bogiem na maj.
 15. W minionym tygodniu odeszli do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej:
† Marek Korobowicz, lat 69; † Dariusz Pankanin, lat 49; Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…