Ogłoszenia Duszpasterskie – Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego, 18 kwietnia 2022 r.

  1. Dzisiaj drugi dzień Świąt Wielkanocnych – Msze św. jak w każdą niedzielę, taca przeznaczona jest na uczelnie katolickie. Z racji 18 dnia miesiąca wieczorna Msza św. z wstawiennictwem św. Jana Pawła II.
  2. Rozpoczęła się Oktawa Wielkanocna, którą zakończy Niedziela Miłosierdzia Bożego. W naszym kościele, w dni powszednie, trwa całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu od porannej do wieczornej Mszy św., w czasie której, o godz. 15.00 odmawiamy Koronkę do Miłosierdzia Bożego.
  3. W piątek w Oktawie Wielkanocnej nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  4. Zapraszamy na spotkanie świąteczne z goszczącymi na terenie naszej Parafii Ukraińcami – jutro, po wieczornej Mszy św. Prosimy o przyniesienie swoich świątecznych potraw.
  5. Koło Misyjne zaprasza do udziału w tradycyjnej, misyjnej loterii fantowej, która odbędzie się w przyszłą niedzielę. Bardzo prosimy także o przynoszenie starych znaczków pocztowych, telefonów komórkowych oraz dewocjonaliów, które zostaną przekazane na cele misyjne.
  6. Trwają prace remontowe w domu na dziedzińcu Domu Parafialnego. Dziękujemy Panom – zarówno z naszej Parafii jak i spoza niej – którzy włączyli się w nie w minionym tygodniu i prosimy o dalszą pomoc. Od rana do wieczora można przychodzić do pracy. W ubiegłą niedzielę, na realizację tego przedsięwzięcia zebraliśmy 9 940 zł. Serdecznie dziękujemy za wszelkie ofiary. Fotorelacja z aktualnego postępu prac zamieszczona jest na naszej stronie internetowej oraz na tablicy pod chórem.
  7. Zapraszamy na dwudniową pielgrzymko – majówkę 6 – 7 maja w Bory Tucholskie i na Kaszuby. Zapisy w Biurze Parafialnym, szczegóły na stronie internetowej.
  8. Na kolejne dwa spacery po Bydgoszczy zapraszamy 30 kwietnia i 14 maja. Szczegóły za tydzień.
  9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej a w szczególności najnowszego, świątecznego numeru „Przewodnika Katolickiego”.
  10. W minionym tygodniu odeszli do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej:
† Danuta Rybczyńska, lat 60; † Maria Chabowska – Młynarczyk, lat 71; † Zofia Czekalska, lat 77; † Zygmunt Lipiński, lat 88; Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…