Ogłoszenia Duszpasterskie – Niedziela Palmowa, 10 kwietnia, 2022 r.

 1. Dzisiejszą Niedzielą Palmową rozpoczynamy Wielki Tydzień. Na wszystkich Mszach św. obrzęd błogosławieństwa palm. Nabożeństwo Gorzkich Żali dzisiaj o godz. 16.00.
 2. Palmy przy ołtarzu oraz plakaty lapbooki na temat Wielkiego Tygodnia, które można obejrzeć na tablicy pod chórem, przygotowały dzieci i młodzież SP nr 2. Paniom Katechetkom dziękujemy za szczególne zaangażowanie uczniów w tematykę Wielkiego Tygodnia.
 3. Polecamy i zapraszamy na Misterium Męki Pańskiej zatytułowane Pieśń o winnicy, do Fordońskiej Doliny Śmierci, dzisiaj na godz. 16.00 i 20.00.
 4. Spowiedź św. od Wielkiego Poniedziałku do Wielkiej Środy od godz. 17.00 i w Wielki Piątek od 10.30 do 12.00 oraz po wieczornej Liturgii. Bardzo prosimy aby skorzystać ze Spowiedzi do środy pozostawiając Wielki Piątek dla przybywających na Święta Gości z zagranicy.
 5. Spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. w Wielki Poniedziałek, po wieczornej Mszy św.
 6. W Wielki Czwartek Msza św. Krzyżma z odnowieniem przyrzeczeń kapłańskich i poświęceniem olejów o godz. 10.oo w Katedrze Bydgoskiej. W naszym kościele Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00. Po niej Najświętszy Sakrament przeniesiony zostanie do Ciemnicy i adoracja trwać będzie do godz. 24.00.
 7. W Wielki Piątek o godz. 9.00 Droga Krzyżowa prowadzona przez Służbę Liturgiczną. W tym dniu nie odprawia się Mszy św. a o godz. 18.00 sprawowana będzie Liturgia Męki Pańskiej, po której Najświętszy Sakrament przeniesiony zostanie do Grobu Pańskiego. Całonocna adoracja rozpocznie się odśpiewaniem III części Gorzkich Żali. Serdecznie zapraszamy do wykorzystania tej wyjątkowej okazji i trwania przed Najświętszym Sakramentem. Zapraszamy mieszkańców poszczególnych ulic naszej Parafii na określone godziny adoracji. Jutro na stronie internetowej oraz w gablotach podany zostanie szczegółowy plan adoracji. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły. Taca z tego dnia przeznaczona jest na Grób Pański w Jerozolimie. W Wielki Piątek Biuro Parafialne będzie nieczynne.
 8. W Wielką Sobotę adoracja w Grobie Pańskim do godz. 15.00. Będzie także możliwość adoracji Krzyża. Święcenie potraw na stół wielkanocny od godz. 10.00, do godz. 13.00, co godzinę. Najważniejsza w ciągu całego roku Liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się o godz. 21.00 na którą gorąco zapraszamy wszystkich Parafian i Gości – przynosimy świece.
 9. W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego – nie będzie Mszy św. o godz. 7.30, pozostałe Msze św. jak w każdą niedzielę.
 10. W Niedzielę Wielkanocną zapraszamy na koncert w wykonaniu bydgoskich artystów pt. Zmartwychwstały, w naszym kościele, o godz. 19.30. Wstęp wolny, w czasie koncertu odbędzie się zbiórka na opłacenie obiadów dla dzieci z Ukrainy uczących się w SP nr 2. Wieczorna Msza św. o godz. 20.00 zostanie odprawiona w kaplicy w Domu Parafialnym.
 11. W Poniedziałek Wielkanocny Msze św. według porządku niedzielnego. Taca przeznaczona będzie na uczelnie katolickie.
 12. Zapraszamy na spotkanie świąteczne z goszczącymi na terenie naszej Parafii Ukraińcami – we wtorek, 19 kwietnia, po wieczornej Mszy św. Prosimy o przyniesienie swoich świątecznych potraw.
 13. Trwają prace remontowe w domu na dziedzińcu Domu Parafialnego. Dziękujemy Panom – zarówno z naszej Parafii jak i spoza niej – którzy włączyli się w nie w minionym tygodniu i prosimy o dalszą pomoc. Od rana do wieczora można przychodzić do pracy. Dzisiejsza taca inwestycyjna przeznaczona jest na realizacje tego przedsięwzięcia. Fotorelacja z aktualnego postępu prac zamieszczona jest na naszej stronie internetowej.
 14. Katecheza przedmałżeńska w naszej Parafii w cyklu dwu weekendowym: 22 – 24 kwietnia oraz 6 – 8 maja. Zapisy w Biurze Parafialnym.
 15. Paschaliki na stół wielkanocny są do nabycia w zakrystii – małe w cenie 6 zł.
 16. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej a w szczególności najnowszego numeru „Przewodnika Katolickiego”.
 17. W minionym tygodniu odeszli do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej:
† Genowefa Wesołowska, lat 92; † Tadeusz Majewski, lat 82; † Barbara Pluta, lat 76; † Adam Okuniewski, lat 75; † Lidia Łytkowska, lat 92; † Barbara Pawłowska, lat 91; Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…