Ogłoszenia Duszpasterskie V Niedziela Wielkiego Postu, 3 kwietnia 2022 r.

 1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy pasyjny okres Wielkiego Postu – krzyże w kościele pozostają zasłonięte aż do Wielkiego Piątku. Zwyczaj ten ma podkreślić wyniszczenie Chrystusa i zmierza do tego, aby obraz Jezusa Ukrzyżowanego mocniej zapadł w ludzkich sercach.
 2. Nabożeństwa wielkopostne w naszym kościele: Droga Krzyżowa w piątki dla dorosłych po Mszy św. o godz. 7.30 oraz dla dorosłych i młodzieży po Mszy św. o godz. 18.00 a dla dzieci o godz. 17.15. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w dzisiaj o godz. 15.30 a w Niedzielę Palmową o godz. 16.00. Od jutra do Wielkiej Środy, w dni powszednie, Spowiedź św. od godz. 17.00 – prosimy nie odkładać Spowiedzi na ostatnią chwilę.
 3. Dzisiaj kończy się w naszej parafii akcja “Serce dla potrzebujących”. Przy wyjściach z kościoła wystawione są jeszcze kosze, do których można składać trwałą żywność (mąka, kasza, makarony, konserwy czy słodycze) dla najbardziej potrzebujących rodzin oraz osób samotnych z naszej parafii. Prosimy także o zgłaszanie takich osób do biura parafialnego lub zakrystii. Chętnych do rozwożenia przygotowanych paczek – kierowców z samochodami i wolontariuszy – zapraszamy w sobotę na godz. 10.00. Zgłoszenia w Biurze Parafialnym.
 4. Dzisiaj odbywa się kwesta do puszek na potrzeby Radia Maryja a przedstawiciel Towarzystwa Przyjaciół KUL przyjmuje składki i ofiary w pokoju nr 3 w Domu Parafialnym.
 5. W poniedziałek członków Duszpasterstwa Kolejarzy oraz wszystkich sympatyków kolei zapraszamy na wieczorną Mszę św. oraz spotkanie.
 6. We wtorek wraz z fundacją Eleazar zapraszamy grupę wsparcia psychicznego oraz wszystkich chętnych na Mszę św. o godz. 18.00 i spotkanie. Po Mszy św. w kościele zostanie odprawione nabożeństwo ku czci św. Michała Archanioła.
 7. W I środę miesiąca po wieczornej Mszy św. nabożeństwo do św. Józefa.
 8. W I czwartek miesiąca Duszpasterstwo Młodzieży „Młyn” zaprasza na adorację Najświętszego Sakramentu z modlitwą o powołania na godz. 16.30. O godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. wotywna o Jezusie Chrystusie Najwyższym i Wiecznym Kapłanie a po niej nabożeństwo powołaniowe.
 9. W piątek wspólnota Pogłębiarki zaprasza na wieczorną Mszę św. oraz spotkanie. Po Mszy św. Droga Krzyżowa prowadzona przez wspólnotę kolejarzy.
 10. Jak zapowiadaliśmy, zbiórka ministrantów i lektorów oraz pragnących do nich dołączyć – w sobotę, 9 kwietnia, o godz. 10.00.
 11. Za tydzień, w Niedzielę Palmową, podczas wszystkich Mszy św. pobłogosławione zostaną palmy. Suma rozpocznie się uroczysta procesją z palmami oraz zostanie odśpiewany Opis Męki Pańskiej.
 12. W Niedzielę Palmową zapraszamy na Misterium Męki Pańskiej zatytułowane Pieśń o winnicy, do Fordońskiej Doliny Śmierci, na godz. 16.00 i 20.00.
 13. W Niedzielę Wielkanocną zapraszamy na koncert w wykonaniu bydgoskich artystów pt. Zmartwychwstały, w naszym kościele, o godz. 19.30. Wstęp wolny, w czasie koncertu odbędzie się zbiórka na opłacenie obiadów dla dzieci z Ukrainy uczących się w SP nr 2.
 14. Zapraszamy na spotkanie świąteczne z goszczącymi na terenie naszej Parafii Ukraińcami – we wtorek, 19 kwietnia, po wieczornej Mszy św.
 15. Trwają prace rozbiórkowo – remontowe w domu na dziedzińcu Domu Parafialnego. Dziękujemy Panom – zarówno z naszej Parafii jak i spoza niej – którzy włączyli się w nie w minionym tygodniu i prosimy o dalszą pomoc. Od rana do wieczora można przychodzić do pracy. Taca inwestycyjna z przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na prowadzone prace remontowe domu. Fotorelacja z aktualnego postępu prac zamieszczona jest na naszej stronie internetowej.
 16. Katecheza przedmałżeńska w naszej Parafii w cyklu dwu weekendowym: 22 – 24 kwietnia oraz 6 – 8 maja. Zapisy w Biurze Parafialnym.
 17. Paschaliki na stół wielkanocny są do nabycia w zakrystii – małe w cenie 6 zł a duże 15 zł.
 18. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej a w szczególności najnowszego numeru „Przewodnika Katolickiego”.
 19. W minionym tygodniu odeszli do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej:
† Łukasz Szweder, lat 34; † Ryszard Sosnowski, lat 67;   Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…