Droga Krzyżowa ulicami Śródmieścia

Z inicjatywy męskiej wspólnoty Wojowników Maryi, w piątek 25 marca odbyła się Droga Krzyżowa ulicami Bydgoszczy. Rozpoczęto ją przy katedrze o godz. 20:30. Uczestnikom pobłogosławił ks. bp Krzysztof Włodarczyk. Wybrane stacje rozważano przy poszczególnie mijanych parafiach. Trasa obejmowała: kościół pw. Świętej Trójcy, naszą parafię, kaplicę Wieczystej Adoracji sióstr klarysek, kościół pw. św. Piotr i Pawła, kościół Wniebowzięcia NMP, kościół pw. NMP Królowej Pokoju, kościół pw. św. Andrzeja Boboli i zakończyła się w katedrze. Piątą stację rozważano w naszej parafii, której drzwi – jako jedynej tego wieczoru – były szeroko otwarte. Wiodącą intencją było zawierzenie Diecezji Bydgoskiej w 18 rocznicę jej utworzenia oraz modlitwa o pokój na Ukrainie. Nasz kościół pozostał otwarty przez całą noc w ramach Adoracji Bez Granic, którą podjęli parafianie.